Гарантія та термін служби ПВХ-вікон

Купуючи металопластикові вікна, ми розраховуємо отримати якісні та довговічні конструкції, які надійно служитимуть багато років. І дійсно, металопластикові вікна є виробами високого ступеня надійності та довговічності, термін експлуатації яких становить не менше 40 років. Однак гарантійний термін на металопластикові вікна звичайно не перевищує трьох-п’яти років. У чому ж причина?

Чим відрізняються гарантійний термін і термін експлуатації вікна?

Говорячи про термін служби металопластикового вікна, слід чітко розрізняти поняття гарантійного терміну й дійсного терміну експлуатації вікна. Якісно виготовлене вікно прослужить не один десяток років, зберігаючи при цьому незмінними свої зовнішні та функціональні характеристики.

Його довговічність обумовлена властивостями матеріалів, з яких виготовляється вікно (ПВХ-профіль, склопакет, фурнітура, ущільнювачі), а також якістю зборки й монтажу.

Звичайно, як і будь-який механізм, металопластикові вікна потребують періодичного догляду, чищення, змащування рухомих деталей фурнітури і гумових ущільнювачів. Для збереження працездатності вікна впродовж тривалого часу важливим є також дотримання споживачем елементарних правил його експлуатації.
Встановлюючи гарантійний термін, виробник вікна (або фірма-продавець) гарантує безперебійне функціонування металопластикового вікна, включаючи його складові частини і комплектуючі вироби, за умови дотримання правил експлуатації.

Протягом усього гарантійного терміну, в разі виявлення дефектів, бракованих деталей або порушень у функціонуванні вікна, фірма-продавець зобов’язується виконати безкоштовний сервісний ремонт або заміну комплектуючих, що вийшли з ладу, якщо це сталося з вини компанії, яка дала гарантію.

На що саме надається гарантія?

Згідно з чинним законодавством України, виробник або компанія-продавець повинні встановити гарантійний термін не менше 3 років із дня введення вікна в експлуатацію (пункт 10.2. ДСТУ Б В.2.6.-15:2011 «Вікна та двері полівінілхлоридні. Загальні технічні умови»), а також гарантувати відповідність виробів (вікна, двері) вимогам цього ДСТУ при дотриманні споживачем умов транспортування, зберігання, монтажу та експлуатації (пункт 12 ДСТУ).

Гарантійні зобов’язання поширюються на всю конструкцію металопластикового вікна: ПВХ- профіль, склопакет, фурнітуру, гумові ущільнювачі, зварні з’єднання, додаткові комплектуючі (відливи, підвіконня), якість кріпильних елементів, герметичність монтажного шва.

Тривалість гарантійного терміну, умови надання гарантійного обслуговування, випадки, коли гарантія не надається, а також усі інші умови, що стосуються гарантійних зобов’язань, мають бути зафіксовані в договорі на поставку вікон або в гарантійному талоні.

Будьте уважні й обов’язково ознайомтеся з повним текстом договору, що надається компанією, яка бере на себе гарантійні зобов’язання.

На що звернути увагу при купівлі металопластикових вікон?

При придбанні металопластикових вікон радимо звернути увагу на наявність у виробника чи продавця наступних документів, що підтверджують якість матеріалів, використовуваних для виробництва вікна, а також кваліфікацію виробника вікон:

– сертифікат відповідності на кожну групу елементів металопластикового вікна;
– ліцензії на право здійснення будівельної діяльності з додатком – розшифровкою цих видів;
– свідоцтво про допуск до робіт.

Уся продукція має відповідати ДСТУ та нормативним вимогам СНіП, що пред’являються до металопластикових вікон.
Якщо фірма-продавець заявляє про невиправдано великий термін гарантії (більше 10 років), це має насторожити – швидше за все, компанія вдається до недобросовісної реклами, що неприпустимо для серйозного підприємства. Однак і терміни гарантії в 1-2 роки не є надійними і порушують права споживача, закріплені в ДСТУ Б В.2.6.-15:2011 п. 12.1.2 (гарантія на металопластикові вікна повинна бути не менше 3 років).
Отже, важливо розуміти, що вікна варто купувати тільки у компаній, які позитивно зарекомендували себе на території України, серйозно ставляться до гарантійних зобов’язань і поставляють тільки якісну, надійну й перевірену продукцію.