Чим відрізняються балкон і лоджія: основні аспекти

Багато квартир у старих будинках вище 1-го поверху мають балкон або лоджію, сучасні – по всій висоті облаштовані такими додатковими приміщеннями. Купуючи нерухомість, варто відразу зрозуміти принципові відмінності між цими конструкціями, навіть попри те, що вони виконують схожі функції.

Що таке лоджія й балкон: основні поняття

Прочитавши цю статтю, ви назавжди запам’ятаєте принципові відмінні аспекти конструкцій і не будете їх плутати. Балкон спочатку створювався завдяки зовнішнім дерев’яним балкам, за допомогою яких захищали вікна, а потім і невеликі навісні конструкції. Сьогодні балконом називають компактну навісну конструкцію, що виступає відносно головної стіни, має свою підлогу, стелю та огорожу.

Лоджія — це площа вбудованого типу, що обмежена з 3-х сторін стінами будівлі. Вона не виходить уперед щодо основної стіни та є продовженням житлового приміщення, хоча має частково змінену зовнішню поверхню. За рахунок того, що конструкція спирається на несучі стіни будинку, лоджія більш безпечна, витривала й, як наслідок, має збільшені розміри та широку функціональність.

Балкон та лоджія розрізняються візуально, та в деяких плануваннях квартир є й перший, і другий варіант додаткової конструкції. На балконі, зазвичай, облаштовують міні-сад або використовують для сушки білизни. З лоджії роблять універсальне приміщення, де можна зберігати речі в спеціальних шафах та ящиках, встановити стіл, софу для відпочинку або робочий стіл.

Водночас і лоджію, і балкон для повноцінного використання ліпше засклити. Якщо ж балкон виконує тільки роль місця для квітів, то можна обійтися без встановлення вікон, але натомість потрібно передбачити захист від комах під час відчинення дверей у кімнату для провітрювання.

Чим відрізняється балкон від лоджії?

Зі сказаного вище, формується низка принципових відмінностей між додатковими площами квартир, серед яких такі:

  • балкон виступає від основної стіни будівлі, у той час, як лоджія розташована в одній площині з будинком;
  • у балкона 3 відкритих сторони, що виходять на вулицю, у лоджії — тільки одна фронтальна, а в разі розташування на торці будинку — передбачено дві відкритих зони: фронтальна й бічна;
  • балкон формується не на опорній стіні, тому його функціональне навантаження знижується;
  • зробити балкон опалювальним вкрай складно й часто це не має сенсу, а ось лоджію — більш реально, аби перетворити в кабінет, робочу зону або зробити як продовження кімнати.

Крім цього, є відмінності в габаритних розмірах: лоджія найчастіше більше, а балкон — більш компактний й часто витягнутий за формою.

Після скління балкона або лоджії можна приступати до подальшого облаштування приміщення. Якісні вікна з енергоощадними склопакетами допоможуть розв’язати питання з тепло- та звукоізоляцією, сформувати комфортне приміщення для роботи або відпочинку.