Фрамуга – відмінне рішення для великих вікон

Якщо ви збираєтеся купувати пластикові вікна, то мусите вивчити всі їхні конструкційні особливості. Здобуті знання допоможуть підібрати оптимальний варіант для вашого приміщення. Ми ж розповімо вам, що таке фрамуга, і які функції вона виконує.

Здебільшого споживачі не знайомі з таким поняттям, як фрамуга. Інші — не відрізняють її від кватирки. Треті — не соромляться ставити запитання продавцям і знають про фрамуги практично все. Дочитавши статтю до кінці, ви з гордістю віднесете себе до третьої категорії людей.

Фрамуга – що це таке?

Фрамуга і кватирка — це не теж саме, хоча за місцем розташування вони ідентичні — верхня частина вікна. Фрамуга встановлюється, здебільшого, у високих вікнах. Від основної віконної конструкції вона відрізняється горизонтальним імпостом і може бути або глухого типу, або з відкриванням.

За формою фрамуги бувають різними. Найбільший попит мають конструкції у вигляді арки, квадрата або прямокутника. Форма у вигляді трапеції зустрічається на так часто, а багатокутники — взагалі рідко. Форму фрамуги треба обирати відповідно до загального дизайну вікна та інтер’єру приміщення.

Наявність фрамуги в металопластиковому вікні потрібно передбачити ще до оформлення замовлення, оскільки окремий монтаж цього елемента виконується лише в деяких випадках. Погодити із замовником потрібно і форму фрамуги.

Ще один момент, про який має пам’ятати споживач: фрамуга використовується тільки для вікон більше середнього розміру. Якщо отвір маленький, вона не буде гармоніювати з дизайном вікна — тут ліпше підійде кватирка.

Одна з головних технічних переваг фрамуги — зниження навантаження на стулки та продовження їхнього терміну служби. Для високих вікон — це відмінне рішення: і красиво, і зручно.

Конструкційні особливості фрамуг

За функціональністю віконна фрамуга буває глухою і з відкриванням. Глухий тип — дешевший варіант, але доглядати за таким вікном досить складно, особливо коли ідеться про миття із зовнішнього боку.

Існують два способи відкривання фрамуг — відкидний та поворотно-відкидний. Стулку можна відчиняти як з верхньої, так і з нижньої частини. Розсувних конструкцій серед фрамуг не зустрічається. Найзручнішим варіантом вважається фрамуга у вигляді окремої горизонтальної конструкції.

Для підсобного приміщення фахівці рекомендують вибирати висоту й ширину для засклення не менше 40 і 60 см і горизонтальне положення. Таким чином, ви зможете без проблем відчиняти вікно. За менших розмірів стулки ви просто не зможете помістити в неї фрамугу, а отже, вікно залишиться глухим.

Які є механізми відкривання віконних фрамуг?

Щоби фрамуга вікна була максимально зручною в процесі експлуатації, потрібно правильно підібрати механізм її відкривання. Оскільки фрамуга розташована досить високо, більшість людей практично не можуть дотягнутися до неї без стільця.

Виробники знайшли розв’язання цієї проблеми та пропонують використовувати спеціальний механізм. Він переносить ручку на віконну раму на висоту, яка вам підходить. Цей спосіб дуже зручний, оскільки може застосовуватися для вікон будь-якої висоти. Про можливість встановлення такого механізму обов’язково уточнюйте ще перед оформленням замовлення.

Щоби відкривання фрамуги було максимально комфортним, можна скористатися й дистанційним керуванням. Цей механізм настільки зручний, що з ним без особливих зусиль впорається навіть дитина.

Офіційні Партнери VIKNALAND займаються встановленням металопластикових вікон із фрамугою й без неї. І роблять це якісно, професійно й сумлінно. Якщо ви ще не визначилися, який варіант вікон вибрати, зверніться до представників VIKNALAND у вашому місті і вам допоможуть підібрати ідеальний варіант.