Основні види москітних сіток і поради щодо їхнього вибору

Не встигли ми відчинити вікна у відкидному або поворотному положенні, як у кімнату відразу потрапляють комахи з вулиці. Особливо гостро проблема проявляється влітку, оскільки без свіжого повітря не обійтися, а мошки, мухи та комарі без захисту відразу потрапляють у приміщення, провокуючи дискомфорт. Вихід один — професійне встановлення москітних сіток на вікна кімнат, балконів та лоджій. Крім цієї основної функції, конструкція дає змогу істотно знизити кількість пилу, який потрапляє в кімнату, осідаючи на підвіконні та меблях.

Москітна сітка на вікно: основні види конструкцій

Сьогодні виробники пропонують різні функціональні рішення, що оптимально підходять під певний вид та площу вікна. На найпопулярніших зупинимося далі.

 • Москітна сітка на липучках хоча і є досить старою конструкцією, але водночас ідеально підходить для тих вікон, де встановлення іншої системи неможливе. Сітка фіксується до рами по периметру завдяки липучкам, а її важливі недоробки — нещільне прилягання, у разі сильного вітру конструкція може пошкодитися.
 • Рулонна, яка розгортається в разі потреби та рухається по напрямних із нижнім боковим кріпленням, надійно затуляючи весь периметр. Основна перевага — компактність та мобільність: коли сітка не потрібна, вона розташована в рулоні й не займає багато місця.
 • Сітка-плісе, яка схожа на рулонну, але основна відмінність у тому, що конструкція намотується не в рулон, а збирається складками по периметру. Коли сітку розгорнули, вона вирівнюється та щільно затулює периметр вікна.
 • Рамкова, що стала «золотим стандартом» з урахуванням ціни, типу конструкції та простоти використання. За замовчуванням, ця сітка від комарів на вікна виготовляється з легкого ПВХ-профілю, що за габаритами повторює віконний отвір. Полімерне сітчасте полотно захищає приміщення від попадання комах, а надійність конструкції забезпечується точковим закріпленням у рамі з внутрішньої або зовнішньої сторони.

Москітна сітка на пластикові вікна й основні типи кріплень

Найбільш популярним рішенням є сітка на легкій ПВХ-рамі, яка швидко фіксується, а в разі потреби очищення легко знімається. Сьогодні є різні різновиди кріплень, з якими познайомимо вас далі.

 1. На петлях. Для того аби утримати конструкцію в зачиненому положенні, на протилежній стороні від петель є засувка.
 2. Кріплення москітної сітки подібні до кишень – спеціальних засувок на зовнішній стороні рами. Досить завести сітку в ці пази, і вона буде утримуватися під силою власної ваги.
 3. Кріплення «прапорці» або кріплення на зачепи забезпечується за рахунок встановлення легких металевих кронштейнів. Під час кріплення, прапорці повертаються та заводяться за наплив рами і, таким чином, утримують конструкцію в потрібному напрямку.
 4. Плунжерне кріплення — оптимально підходить для сіток з чималими габаритами. У рамку фіксуються підпружинені стрижні-плунжери. Під час фіксації сітки в такі пази, стрижні розпинаються та утримують конструкцію.

Сьогодні немає універсального або ідеального варіанту кріплення — у кожному з видів є переваги та недоліки.

Антимоскітні сітки на вікна та типи їх полотен

Традиційно заведено говорити про 3 основних різновиди сіток залежно від їх полотен:

 • універсальні з полімерного полотна, у яких розмір осередків від 0,8 мм на 0,8 мм до 1*2 мм, що дає змогу захищати приміщення від потрапляння комарів та мошок;
 • «антипилок» або «антипил» із відмінною особливістю – розмір кожного осередку не більше 0,5 – 1 мм; його вибирають люди, які страждають від сезонної алергії й зацікавлені, щоби в приміщення проникало менше пилку квітучих рослин;
 • «антикішка» з різним розміром осередків, але спеціальним металевим профілем, який забезпечує більш щільне прилягання та фіксацію навіть під ваговим навантаженням та дає змогу захищати кішку від можливого випадання з вікна, коли вона захоче вийти, щоби пополювати за птахами.

Зверніть увагу: «антикішка» не забезпечує абсолютний захист, який особливо важливий, якщо в будинку є маленькі діти.

Зверніть увагу: «антикішка» не забезпечує абсолютний захист, який особливо важливий, якщо в будинку є маленькі діти.

Поради щодо вибору сіток на вікна

Для того щоби зробити оптимальний вибір, необхідно враховувати такі аспекти:

 • площа віконного отвору;
 • тип конструкції вікна і сторона, куди воно відчиняється;
 • функціональне навантаження;
 • доступний бюджет для купівлі.

Враховуйте і принципові особливості сітки:

 • рулонні обійдуться трохи дорожче, але водночас вони не будуть захаращувати отвір, адже ергономічні та компактні;
 • сітки на петлях дуже легко відчиняти, але встановити їх можна лише на тих вікнах, де немає решіток;
 • «кишені» або «прапорці-зачепи» — відмінний варіант кріплення для перекриття всього отвору, але часто відчиняти їх та знімати досить проблематично;
 • плісе — незамінне рішення для встановлення на лоджії або балконі, що не засклені, щоби забезпечувати потік чистого повітря та захист від комах.

На вікна найчастіше встановлюють рамкові або рулонні конструкції.

З появою навіть невеликих розривів, необхідно реставрувати сітку, щоби заблокувати місце для потрапляння комах у приміщення якомога раніше й не допустити подальше розривання полотна. Бажано регулярно, 1-2 рази на місяць, знімати сітку та промивати конструкцію під душем, щоби позбутися накопиченого пилу і бруду. Не піддавайте конструкції чималому навантаженню, а на зиму, з метою захисту від зміни міцності матеріалів каркаса та сітки під впливом низьких температур, їх заведено знімати.

Правильний вибір сітки й типу її кріплення в офіційних партнерів VIKNALAND дає змогу комфортно облаштувати приміщення всередині, без різних комах та регулярно провітрювати кімнати. Також наші Партнери завжди допоможуть із вибором відповідної віконної системи або монтажем вікон. Чекаємо вас у магазинах та салонах по всій Україні.