Які бувають ручки для пластикових дверей

Двері з ПВХ-профілю давно заслужили довіру споживачів і продовжують витісняти своїх дерев’яних та алюмінієвих конкурентів. Численні переваги пластикових конструкцій доповнює можливість встановлення високотехнологічної та багатофункціональної фурнітури. Цей елемент вхідних конструкцій впливає на всі експлуатаційні критерії пластикових дверей: функціонал, дизайн та довговічність. Тому перед тим, як обрати ручки для металопластиковых дверей, радимо ознайомитися з цією статтею.

Класифікація ручок на пластикові двері

Різновиди ручок для пластикових дверей першочергово визначаються типом дверей, на які вони будуть встановлені. Умовно всі вхідні конструкції ділять на три великі групи: вхідні, міжкімнатні та балконні. Теоретично будь-яка ручка може бути встановлена ​​на різні металопластикові двері, але тут питання в тому, наскільки це доцільно та зручно.

Отже, всі ручки для ПВХ-виробів діляться на такі види:

    • нерухомі (статичні або стаціонарні) – вони повністю відповідають назві, ніяк не пов’язані із замком і встановлюються прямо на дверному полотні, керування таким елементом відбувається за схемою “тягни-штовхай”;
    • натискні – вони ж є односторонніми моделями, призначеними для ПВХ-блоків лоджій і балконів;
    • двосторонні ручки на пластикові двері є вдосконаленим варіантом попередньої моделі, тут рукоятки з обох боків дверного полотна між собою пов’язані та натискаються синхронно;
    • ручка “мушля” – її ще називають “ручкою курця” і відносять до стаціонарних статичних моделей, встановлюють тільки із зовнішнього боку полотна;
    • поворотні моделі схожі з натискними, але мають більш складний механізм.

Сучасні поворотні ручки забезпечують різні положення дверного полотна під час відчинення, передбачені виробником для різних режимів провітрювання. Є моделі із захисними замками та кнопками, які блокують натискання – так звані “дитячі” та “протизламні” моделі (наприклад, для балкону). Замки можуть бути попередньо вбудованими або встановленими після монтажу дверей накладним або врізним способом.

З яких матеріалів виробляють ручки на двері

При виготовленні дверних ручок використовують пластик чи метал. Пластикові моделі багато хто вважає одноразовими, проте сучасні ПВХ-рукоятки нерідко виявляються більш надійними, ніж вироби з металу, виготовлені в кустарних умовах. Для міжкімнатних дверей у будинку, до яких ставляться дбайливо та користуються нечасто, можна обирати пластикові рукоятки, але для громадських закладів з великою прохідністю це несерйозно. Краще віддати перевагу міцній фурнітурі з оцинкованої сталі, латуні або сплавів алюмінію, цинку та міді.

Пластикові ручки прикрашають за допомогою полімерного покриття. Для декору металевих виробів використовують позолоту, хром та нікель. За допомогою порошкового методу їх фарбують. Скляні, керамічні та пластикові вставки є додатковим декором. Завдяки сучасним технологіям, металева фурнітура може виглядати стильно та незвично.

Як обрати надійну ручку для металопластикових дверей

Багато хто в першу чергу хоче “догодити” дизайну дверей і приміщення. Але, завдяки сучасним технологіям нанесення полімерного покриття, виробники фурнітури можуть випускати вироби в будь-яких кольорах та імітаціях різноманітних фактур. Серед них однозначно трапиться той, який ідеально поєднуватиметься з дверним полотном та інтер’єром, однак, під ламінувальною плівкою якісний і неякісний матеріал виглядає однаково. Тому купувати фурнітуру краще у виробника дверних конструкцій. Зазвичай такі фірми співпрацюють із перевіреними компаніями з виготовлення фурнітури. Наприклад, компанія VIKNALAND, яка виробляє найнадійніші профільні системи для вікон та дверей, співпрацює з європейськими та турецькими виробниками. Якість цих виробів перевірена часом, обираючи їх, клієнти точно знають, за що платять.

У той же час на ринку дверної фурнітури та аксесуарів зустрічаються і несумлінні фірми. Тому завжди є можливість купити ручку з низькосортного сплаву замість алюмінію. За вагою вони приблизно однакові, а ціну продавець міг завищити штучно. Зі сталевими і латунними виробами трохи простіше, тому що вони помітно важчі за решту, але в будь-якому випадку розпізнати матеріал складно людині, далекій від цієї сфери. Вихід один – перед тим, як купити ручку на пластикові двері, потрібно завжди перевіряти документацію.

Паспорт виробу та інструкція до нього повинні містити таку інформацію:

  • основний матеріал – якщо це алюмінієва рукоять, то має бути чітко вказаний алюміній, а не якийсь унікальний і досі нікому невідомий сплав;
  • технічні характеристики;
  • виробник;
  • інструкція монтажу;
  • норми та стандарти, яким відповідає товар. Вироби європейського виробництва мають відповідати міжнародним стандартам якості.

При виборі ручки на двері слід вимагати у продавця сертифікат відповідності – це чудовий спосіб убезпечити себе від покупки неякісного товару. Важливо знати, що навіть на бюджетні моделі такий сертифікат видається (на партію). Нерідко продавці обґрунтовують відсутність такого документа середньою чи низькою ціною виробу.

Ручки на двері – це не той елемент, на якому можна заощадити, інакше доведеться платити двічі. Краще обрати якісний виріб, розрахований на регулярні навантаження. Для будинку можна вибрати рукоятки з високоякісного полівінілхлориду. У школи, офіси, лікарні та інші приміщення з великою прохідністю єдиний вірний варіант – металева рукоятка. Вибір ручок на сьогоднішній день не менш широкий, ніж самі двері. Перед тим, як обрати ручки для дверей, потрібно визначити тип та призначення вхідної конструкції, необхідний функціонал та фінансові можливості.