Що таке слухове вікно і для чого воно потрібне?

Слухове вікно – це конструкція, яку встановлюють на даху. Воно потрібне для забезпечення аварійного виходу на дах, природного світла і надходження повітря, що вкрай актуально, коли горище є частиною житлового простору. Історія появи слухових вікон починається з першої половини 19 століття. Назва конструкції пов’язують з Володимиром Далем, який у своєму словнику визначав слухове вікно як «отвір для слуху».

Переваги та недоліки слухових вікон

Слухові вікна широко застосовують в будівельній сфері завдяки їхнім переконливим перевагам:

  • Забезпечення потрапляння достатньої кількості світла.
  • Можливість вигідного використання вільної площі.
  • Зміна інтер’єру будівлі.

Недоліки, безумовно, теж є. Один з мінусів це досить висока вартість цієї конструкції. Ціну слухового вікна простої форми точно не назвеш демократичною. Не варто забувати про те, що для встановлення слухових вікон необхідна відповідна конструкція. В процесі будівництва завжди існує ймовірність створення теплового моста, через який почнеться охолодження горища. Тому будівництво краще довіряти кваліфікованим фахівцям, які вміло все зроблять.

Щоб отримати максимальну користь від слухового вікна застосовуються рами з металопластикового профілю. І ось причини:

  • Можливість створення конструкції будь-якої форми, що відповідає параметрам об’єкту.
  • Естетичність.
  • Тепло і шумоізоляційні властивості.
  • Функціональність і зручність конструкції.
  • Збереження оптимального мікроклімату в будинку.
  • Герметичність конструкції, що нівелює вірогідність протікання.

Призначення вікна на даху

Тепер слухові вікна встановлюються на похилих дахах і мають такі функції, як вихід на покрівлю, провітрювання й освітлення горища. Вікна на даху можуть бути з плоским, двоскатним і трьохскатним дахом, а також з циркульним.

Дахи слухових вікон оформляються відповідно до стандартних правил. Основою покриття є покрівельні матеріали, як ондулін, металочерепиця та інші. Рами слухових вікон встановлюються в одній площині зі стінами й представлені в декількох варіантах. Найбільш популярні рами мають прямокутні й дугові отвори.

Слухові вікна у вигляді виступу на даху називаються «люкарнами» – це французьке слово, що використовують для позначення світлового люка або мансардного вікна.

Замовити пластикові вікна для встановлення на даху можна в офіційних партнерів «VIKNALAND». Досвідчені фахівці проконсультують вас у виборі слухового вікна, запропонують послуги з виготовлення конструкції в найкоротші терміни.