Додаткові можливості фурнітури

У попередніх наших публікаціях ми вже розглядали стандартні типи фурнітури та протизламні системи для вікон. У цій статті мова піде про такі додаткові функції фурнітури, як різнорежимне провітрювання, обмеження відкривання вікна дітьми та полегшення використання вікна людьми з обмеженими фізичними можливостями.

Отже, установка додаткової фурнітури дозволяє регулювати кількість повітря, що потрапляє до приміщення в режимі провітрювання. Особливо важливо не вистудити кімнату взимку, тому спеціальна фурнітурна система «зима-літо» допомагає встановити необхідний кут відкидання стулки в холодну пору року. Якщо зазвичай стулка відхиляється для провітрювання на 13 см, то, поставивши фіксатор відкиду, зазор можна зменшити до 0,4 см.

Нинішні різновиди віконної фурнітури дозволяють вибирати будь-який кут відкидання стулки в залежності від ваших вимог. Так, навіть їдучи у відпустку, ви зможете залишити стулки прочиненими вгорі на 3 мм, що забезпечить нормальну циркуляцію повітря в приміщенні. При цьому така щілина залишиться абсолютно непомітною зовні.

До речі, якщо ви встановили похило-зсувні вікна, то можете відкривати стулку додатковим способом – паралельно рамі. При цьому забезпечується ефективне й безпечне мікропровітрювання по всьому її периметру. Вся річ у тім, що при такому режимі відкривання утворюється невеликий зазор (5 мм), який не знижує протизламних характеристик вікна. Більше того, саме завдяки цьому енергозберігаючому способу провітрювання ви зможете не вихолоджувати приміщення взимку, що часто буває при похилому положенні віконної стулки.

Окрім описаних різновидів додаткової фурнітури все більшої популярності набувають так звані «дитячі» замки. Це спеціальні системи дитячої безпеки для металопластикових вікон, що обмежують доступ дітей до відкривання стулок. До фурнітури такого типу належать віконні ручки із замковою щілиною або ж замки, що закриваються на ключ і розміщені в нижній або верхній частині стулки.

«Дитячий» замок дозволяє зафіксувати стулку в будь-якому зручному положенні, наприклад, в режимі провітрювання або ж повністю закритому. При цьому дитина не може відкрити вікно навстіж самостійно. Звичайно, якщо ключ від замку ви зберігаєте у недоступному для дітей місці.

Крім того, «дитячі» замки мають зазвичай протизламні якості. А якщо вікно розташоване на великій висоті й піддається значному вітровому навантаженню, то замок сприяє більш надійній фіксації стулки в режимі провітрювання.

Маловідомим різновидом додаткової фурнітури є так званий ланцюговий привід, який активізується натисненням на кнопку, розміщену в зручному місці. З його допомогою можна дистанційно відкрити вікно навіть у найбільш важкодоступних місцях, наприклад, на горищі або ж верхніх поверхах котеджу. Цей механізм просто незамінний для літніх людей або інвалідів.

Існує також фурнітура, створена спеціально для людей з обмеженими можливостями. З її допомогою можна відкривати вікно навіть у положенні сидячи – висока стулка легко приймає необхідне положення при повороті ручки на 90° або 180°.
Реалізація такого принципу відкривання вікна стала можливою завдяки особливій конструкції віконної ручки, що знаходиться внизу вікна. Тому основна функція віконної фурнітури для людей з обмеженими фізичними можливостями – полегшити управління вікнами.

Отже, за допомогою додаткової фурнітури ви зможете забезпечити постійний приплив свіжого повітря в свій будинок без втрати тепла, а також подбати про зручність і безпеку своїх маленьких дітей і літніх батьків. Тому грамотний підхід до вибору фурнітури значно полегшить побут вам і вашим близьким.