Способи кріплення жалюзі

Сьогодні існує велика кількість типів жалюзі різних конфігурацій, основними з яких залишаються вертикальні, горизонтальні й рулонні (тканинні ролети). Якщо вертикальні жалюзі – найбільш поширений варіант для офісу, то горизонтальні є універсальними для будь-якого типу приміщення та інтер’єру, адже вони можуть бути виконані з пластику, алюмінію, тканини, натурального дерева або ж із нанесенням зображення.

Вертикальні жалюзі зазвичай закріплюються над вікном, на стіні, подібно до гардин. Горизонтальні ж можна встановити й на зовнішньому укосі, й на саму раму, прикріпивши жалюзі окремо на кожен світловий отвір вікна. Завдяки цьому набагато зручніше відкривати стулки, адже жалюзі без перешкод рухаються разом із віконною стулкою. Рулонні ролети також монтуються безпосередньо на кожен світловий отвір.

Установка жалюзі з монтажем кріплень на стіну, укіс або стелю.

Така система проста й універсальна. До стіни, верхнього укосу або стелі над вікном кріпиться карниз для жалюзі. Важливо розуміти, що цей варіант найкраще підійде для установки вертикальних жалюзі та у відносно невеликий віконний отвір. При віконному отворі значної довжини, як, наприклад, на балконі, така конструкція є не зовсім практичною і зручною. Причина в тому, що жалюзі, які прикріплюються до стелі, можуть перешкоджати зручному відкриванню стулки всередину балкону.

Способи кріплення жалюзі та ролетів на кожну секцію вікна.

Встановити подібним чином жалюзі можна як викликавши фахівця, так і власноруч, маючи елементарний інструментальний арсенал.

Закріпити жалюзі на віконному профілі можна за допомогою:

  • шурупів;
  • кронштейнів для кріплення.

Якщо ви вирішили прикріпити жалюзі за допомогою шурупів, то в обов’язковому порядку необхідно зробити отвори в профілі. При цьому, якщо підходити до справи з розумом, герметичність всього вікна й профілю зокрема не постраждає. Врешті ви отримаєте надійне та довговічне кріплення.

Однак якщо ви плануєте з часом зняти жалюзі для капітального чищення або ж замінити їх на штори, то отвори в профілі будуть істотним недоліком. Щоб цього уникнути, можна закріпити жалюзі за допомогою кронштейнів. Вони фіксуються на профілі різними способами без утворення отворів у рамі.

Кронштейни кріпляться за допомогою:

  • зачепу за верхню частину стулки;
  • двостороннього скотчу.

Перший варіант практичний, зручний і не вимагає ніяких додаткових дій із шуруповертом. Завдяки зачепу за стулку жалюзі можна зняти з вікна одним махом і без зайвих зусиль.

Другий варіант передбачає фіксацію жалюзі методом приклеювання. Але не думайте, що на двосторонньому скотчі конструкція протримається кілька днів і благополучно відпаде. Така фіксація також вельми надійна.

Отже, який би тип жалюзі ви не обрали та на якому варіанті кріплення не зупинилися б, завжди пам’ятайте, що, крім зовнішньої привабливості та модних віянь, важлива також зручність в експлуатації та надійність конструкції. А викликати кваліфікованого майстра або ж робити монтаж власноруч – вирішувати вже вам.