Для чого склопакети наповнюють аргоном?

Відомо, що основна частина тепловтрат у приміщенні відбувається через склопакет. Площа скління займає 70% від усього віконного модулю, і вона ж має найбільшу теплопровідність. Тому, переслідуючи ціль отримати теплозберігаючі ПВХ-конструкції, виробники зробили акцент саме на склопакети.
Коли мова заходить про енергоефективність пластикових вікон, зазвичай торкаються теми при використання аргону в склопакетах. Що це та чому знайшло застосування у віконні індустрії – розповімо далі.

Для чого потрібен аргон у склопакеті

У базових комплектаціях межскляний простір заповнений звичайним атмосферним повітрям. За допомогою спеціальних гранул у дистанційній рамці, він осушується, завдяки чому скло не запотіває всередині. Проте звичайние повітря чудово проводить тепло, тому знадобилося шукати менш теплопровідну речовину. Свою ефективність у даному випадку виявили інертні гази.
Аргон – благородний газ, який не має кольору та запаху, не вступає в реакцію з іншими елементами. Його маса та щільність більше, ніж у повітря. Саме ця особливість забезпечує можливість його використання у якості міжскляного теплоізолятору. Як відомо, щільна газова середа ніяк не сприяє теплопровідності, та навпаки – суттєво сповільнює цей процес. Таким чином, заповнення аргоном простору між шарами скла у склопакеті – ознака енергоефективності конструкцій.

Однак інертний раз – лише частина енергозберігаючої системи та сам по собі він малоефективний. Теплозберігаючі властивості аргону зазвичай використовують з енергоефективним склом для максимального зниження тепловтрат. Але, враховуючи його низьку вартість, зокрема відносно криптону, доцільно заповнити їм конструкції також із звичайним склом.
Завдяки високому рівню щільності, аргон між шарами низькоемісійного скла захищає їх від процесів окислення. Таким чином, цей хімічний елемент подовжує термін служби теплозберігаючого склопакету.

Як виготовляють склопакети з аргоном

Існують два шляхи виготовлення склопакетів із заповненням міжскляного простору аргоном:

  • конструкцію збирають у середовищі, що заповнено цим газом;
  • аргон закачують до готового виробу.

У другому випадку, коли інертним газом заповнюють камеру, менш щільне та легке атмосферне повітря витісняється. Коли концентрація аргону досягає 90%, склопакет запечатують та герметизують за допомогою ізолюючих матеріалів. Подвійна герметизація камери забезпечує втрату не більше, ніж 2% на рік. Така норма відповідає гарантійному терміну експлуатації віконної конструкції.

Враховуючи фізичні властивості аргону, неможливо візуально перевірити, чи дійсно їм заповнений ПВХ-виріб. Це можуть зробити лише у лабораторії, попередньо узвши пробу безпосередньо зі склопакету. Виробники віконних модулів зазвичай роблять позначення на наліпках «Ar» чи «газ», якщо він передбачений комплектацією. Вартість його настільки невелика, що часто цей елемент теплоефективності йде у подарунок.

Які переваги аргон надає вікнам

Якщо склопакети заповнені аргоном, їх технічні та експлуатаційні властивості будуть суттєво перевищувати конструкції зі стандартним наповненням у вигляді атмосферного повітря.

Обираючи аргон у якості наповнювача камери, ви отримуєте такі переваги:

  • посилене теплозбереження, а значить – економія на опаленні;
    підтримка комфортного мікроклімату;
  • підвищений рівень шумоізоляції – інертний газ робить склопакет антирезонансним, знижуючи швидкість звукових хвиль не менш, ніж на 20%;
  • захист від сонячних променів, оскільки склад склопакету здатний частково відбивати їх;
  • покращені оптичні властивості, а тому більш чітка картинка за вікном, порівняно із повітряним наповненням, яке часто дає ефект лінзи;
  • підвищення зносостійкості склопакету;
  • екологічність – аргон цілком безпечний.

Аргон у поєднанні з низькоемісійним склом в однокамерному склопакеті забезпечує більш ефективну теплоізоляцію, ніж двокамерний з повітрям всередині. Тому, в даному випадку доцільно обирати однокамерну енергоефективну конструкцію.

При заповненні склопакету аргоном, зростає його опір теплопровідності. До порівняння, цей показник в однокамерній конструкції з повітрям складає 0.34-0.37, та з аргоном – 0.39. Таким чином, при морозі за вікном -25˚С температура скла з інертним газом буде складати не менш +7˚С, а з повітрям – +5˚С.

Який ще газ використовують у ПВХ-вікнах?

Аргон – не єдиний газ, який використовують для заповнення міжскляного простору. У порівнянні з криптоном та ксеноном, він має найбільшу теплопровідність. Однак ціна його набагато нижча, тому у виробництві енергоефективних склопакетів використовують саме його. Технологія, якої дотримуються для отримання ксенону і криптону, передбачає достатньо складний процес. Саме це обумовлює їх більш високу вартість.
Використання інертних газів для виготовлення теплозберігаючих та антирезонансних склопакетів стало справжнім проривом у віконній індустрії. Раніше ПВХ-вікна, навіть із такими високотехнологічними профільними системами, як у VIKNALAND, не могли похвалитися високими теплозберігаючими та звукоізоляційними характеристиками. Тепер це можливо. Двокамерні конструкції з низькоемісійним склом та аргоном між ними – кращий варіант до опалюваного житлового приміщення.