Відомо, що основна частина тепловтрат у приміщенні відбувається через склопакет. Площа скління займає 70% від усього віконного модулю, і вона ж має найбільшу теплопровідність. Тому, переслідуючи ціль отримати теплозберігаючі ПВХ-конструкції, виробники зробили акцент саме на склопакети.
Коли мова заходить про енергоефективність пластикових вікон, зазвичай торкаються теми при використання аргону в склопакетах. Що це та чому знайшло застосування у віконні індустрії – розповімо далі.
Для чого потрібен аргон у склопакеті
У базових комплектаціях межскляний простір заповнений звичайним атмосферним повітрям. За допомогою спеціальних гранул у дистанційній рамці, він осушується, завдяки чому скло не запотіває всередині. Проте звичайние повітря чудово проводить тепло, тому знадобилося шукати менш теплопровідну речовину. Свою ефективність у даному випадку виявили інертні гази.
Аргон – благородний газ, який не має кольору та запаху, не вступає в реакцію з іншими елементами. Його маса та щільність більше, ніж у повітря. Саме ця особливість забезпечує можливість його використання у якості міжскляного теплоізолятору. Як відомо, щільна газова середа ніяк не сприяє теплопровідності, та навпаки – суттєво сповільнює цей процес. Таким чином, заповнення аргоном простору між шарами скла у склопакеті – ознака енергоефективності конструкцій.