Що таке штульпові вікна

Перші металопластикові вікна упродовж тривалого часу мали однотипну конструкцію. У всіх модифікаціях був присутній імпост, що розділяє рухливі стулки. Завдяки сучасним технологіям, тепер є можливість не використовувати цей елемент, який завжди перешкоджає огляду і багатьом здається зайвим у дизайні вікна. Завдяки штульпу, все більше користувачів віддають перевагу віконним конструкціям без серединного імпоста.

Що таке штульпові вікна

Штульпові пластикові вікна називають саме так за певну особливість у конструкції. У них відсутній імпост, а замість нього на рухомій стулці встановлений штульп. Він є різновидом профілю, який забезпечує щільне зачинення, але не створює візуальних перешкод і не псує естетику вікна. Конструкція штульпа складається з активної та пасивної стулки, остання може бути поворотною, відкидною або поворотно-відкидною.

Особливості вікна зі штульпом

Найбільш популярний пристрій для відкривання штульпового вікна – це шпінгалет. Конструктивно простий та інтуїтивно зрозумілий, доступний та зручний, він працює за таким принципом: активну стулку відкривають звичайною ручкою, а пасивну – шпингалетом. Такий елемент фурнітури встановлюється у верхній та нижній частині вікна, у закритому стані забезпечує йому повну герметичність, тому немає потреби встановлювати інші запірні механізми.

Ще один варіант конструкції штульпового вікна – механічна тяга. Її закріплюють на верхньому фальці. Зверху та знизу встановлюють фіксуючі кільця. Такий запірний елемент менш надійний, вимагає налаштування та коштує недешево, тому його використовують рідко.

Більш дорога, надійна та зручна альтернатива механічній тязі – пневматичний доводник. Він забезпечує плавний хід стулок, виключаючи ривки та удари. З іншого боку потрібно встановити додаткові обмежувачі, щоб не закрилася пасивна стулка.

У багатьох не викликає довіри конструкція вікна зі штульпом. Можливо, ми просто звикли бачити проміжний елемент між стулками, і без серединного імпосту візуально віконний блок виглядає менш стабільним і негерметичним. Та це велика помилка – завдяки сучасним технологіям, штульпові системи не менш практичні та надійні, ніж імпостні.

Переваги штульпу

У металопластикових штульпових вікон є безліч переваг:

  • Відсутність перегородки відкриває зовсім інший вид з вікна. Багатьом не подобається імпост навіть із мінімальною шириною, їм важливо насолоджуватися картинкою з вікна без жодних перешкод.
  • Додатковий захист від злому забезпечується за рахунок механізму засувки при з’єднанні стулок. Таким чином, одна стулка “заходить” в іншу, що суттєво ускладнює спробу злому.
  • Відмінна звукоізоляція – будь-який із запірних механізмів забезпечує максимально щільне прилягання стулок.
  • Штульповий механізм, на відміну від імпосту, візуально непомітний.
  • Для віконних конструкцій нестандартної форми штульп – кращий, а іноді і єдиний варіант.
  • Елемент не ускладнює обслуговування фурнітури та догляд за вікном.
  • Відсутність одного вертикального профілю позитивно позначиться на вартості виробу.
  • Можливість встановлення додаткових елементів, які дозволяють дистанційно керувати положенням стулок.

Поки деякі сумніваються в надійності та зручності використання вікон, десятки людей вже замовили їх у Партнерів VIKNALAND і насолоджуються повноцінним оглядом з вікна, жодного разу не пошкодувавши про свій вибір.

Недоліки штульпових вікон

Говорячи про штульпові вікна, було б справедливо відзначити мінуси таких конструкцій. Їх зовсім небагато: по-перше, особливості механізму такі, що відкрити дві стулки одночасно не вийде, це можна зробити лише у суворій послідовності. По-друге, із встановленням антимоскітної сітки виникають певні складнощі. Але, якщо перший недолік звучить зовсім непереконливо, то другий має право на існування.

Де встановлюють штульпові вікна

Такі вікна – відмінний варіант для заміських будинків. Вони часто прикрашають балкони та лоджії, а також приміщення з нестандартними вікнами.

Штульпові двері

Ширина стандартного дверного отвору між кімнатою та балконом становить 90 см – для таких розмірів достатньо однієї стулки. Для більш ширших отворів знадобиться встановлення дводверних конструкцій, віддаючи перевагу штульповим. Як і вікна, вони також складаються з активної та пасивної стулок. Ручкою обладнана лише перша, а друга за допомогою шпінгалетів зафіксована у верхній та нижній частині полотна. У штульпових дверях ширина стулок може відрізнятись.

Штульпові механізми – досить складні, у них кожна деталь відповідає за окрему функцію. Замовляючи такі двері, важливо звертати увагу на якість не лише профільної системи, а й фурнітури. Штульп повинен бути досить міцним, щоб витримувати навантаження та забезпечувати щільне прилягання стулок.

З появою у віконній індустрії такого поняття, як штульпові вікна та двері, багато хто відразу перейшов на цей різновид конструкції. Основна причина – це панорамний огляд, можливий за такої моделі. Але вже незабаром користувачі оцінили інші переваги штульпу.

Замовити якісні металопластикові вікна зі штульповим механізмом можна у Партнерів VIKNALAND. Завдяки посиленій рамі із високотехнологічного ПВХ, довговічній фурнітурі від провідних європейських виробників та системі контролю якості, такі конструкції служать десятки років.