Навіщо потрібен імпост у вікні?

У більшості віконних блоків зустрічається конструктивний елемент під назвою “імпост”. Він візуально розділяє раму на декілька секцій, виконуючи цим кілька важливих функцій. Багато кому не подобається наявність імпосту через те, що він перешкоджає повноцінному панорамному огляду. Але іноді доводиться обирати між експлуатаційними якостями та гарним виглядом з вікна. Тут розповімо про те, що таке імпост, які функції виконує, та чи є обов’язковою його наявність.

Що таке імпост і для чого він потрібен

Імпост є додатковою планкою, зробленою з того ж матеріалу, що й профільна система. Подібно до профілю металопластикового вікна, цей елемент виготовлений з полівінілхлориду з армуючим профілем всередині. Він має стільки камер, скільки передбачено в конструкції вікна, та візуально нічим не відрізняється від дизайну всього віконного блоку.

Імпост – це посилюючий елемент віконного блоку, що бере участь у фіксації склопакетів. У конфігураціях із двома та більше стулками він забезпечує їхнє герметичне закривання.

Імпост виконує такі функції:

 • служить додатковою опорою;
 • посилює жорсткість конструкції;
 • забезпечує можливість розділити велике вікно на декілька секцій;
 • дозволяє зафіксувати в закритому положенні рухомі стулки, у тому числі суміжні;
 • дає можливість встановити окремі елементи фурнітури;
 • дозволяє рівномірно розподілити навантаження від склопакетів;
 • на ньому можна зафіксувати кріплення для антимоскітної сітки;
 • дозволяє вставляти склопакети та сендвіч-панелі в рухомі та глухі стулки.

Сучасні технології виготовлення профільних систем із ПВХ дають можливість виробникам встановлювати такі вертикальні або горизонтальні перегородки у будь-якому місці віконного блоку. Багато варіантів розташування імпоста в модифікації вікна дозволяють непогано заощадити на фурнітурі та склопакеті. Ціна глухої стулки значно нижча за активну. Крім того, чим менше склопакет, тим нижча його вартість.

Різновиди імпостних конструкцій

Залежно від індивідуальних характеристик вікна, він буває:

 • вертикальним;
 • горизонтальним;
 • балконним;
 • декоративним або косим.

Горизонтальний різновид зустрічається у металопластикових конструкціях від 170 см заввишки. За рахунок такого елемента можна розділити загальну вагу склопакета і зменшити навантаження на профіль. Якщо потрібно заощадити, можна замовити активну стулку меншої ширини. Горизонтальний імпост частіше зустрічається в так званих “сталінських” спорудах, де висота стель значно більша, ніж у стандартних квартирах.

Вертикальні перемички з профілю мають абсолютно всі моделі металопластикових вікон, в яких передбачена більш ніж одна стулка. Відповідно, чим більше секцій, тим більше перемичок, тому що саме вони допомагають зафіксувати склопакети та розмістити запірну фурнітуру для рухомих стулок.

Балконний імпост практично завжди передбачений у конструкції балконного блоку. Більшість вважає, що ця перекладина потрібна лише для того, щоб зробити двері на балкон зовні більш естетичними. У стандартних моделях, де в нижній половині знаходиться сендвіч-панель із полівінілхлориду, імпост справді виконує переважно декоративну функцію, акуратно поділяючи дверне полотно на дві половини. Але якщо йдеться про, скажімо, французький варіант дверей, то така перемичка необхідна для коректного розподілу навантаження від склопакета. Якщо висота балконних дверей становить 220 см, а ширина – 70 см, тоді площа всього полотна буде 1.5 кв. Приблизна вага одного квадрата склопакета становить 35 кг, тобто вся конструкція таких розмірів важитиме майже 55 кг. Добросовісний виробник не ризикне зробити її без підсилювального елемента, а якщо зробить, то гарантію дасть наврядше. Для таких випадків два склопакети – це розумно. Косі та декоративні імпости зустрічаються рідко. Вони не утримують стулки та фурнітуру, а просто візуально створюють симетрію вікна.

Переваги вікон з імпостом

Розібравшись у функціях імпоста з конструктивної сторони, необхідно розглянути позитивні моменти з погляду експлуатації. Отже, наявність вертикальних та горизонтальних планок із профілю дає наступні переваги:

 • розділяючи вікно на декілька секцій, забезпечує доступ до зовнішньої поверхні скла та профілю, що дозволяє помити рухливу та глуху стулки зовні, не ризикуючи життям;
 • дозволяє встановити москітні сітки в окремі секції;
 • можна обрати конфігурацію ПВХ-виробу відповідно до свого бюджету і не економити на тих позиціях, на яких не можна цього робити – таких, як фурнітура, наприклад;
 • стулки можна відкривати та закривати в будь-якій послідовності;
 • якщо розіб’ється скло, то витрати на його заміну будуть прямопропорційні розмірам склопакета, тому чим більше імпостів, тим менше стулки та нижче їх вартість окремо.

Недоліки імпоста

Негативні сторони таких опорних елементів конструкції вікна прийнято розглядати в порівнянні зі штульпом. Перший та основний недолік з боку користувача полягає у візуальній перешкоді планки панорамному огляду. Однак, не для всіх цей момент дуже важливий, тому багато хто обирає між штульпом і імпостом – останній. Другий недолік полягає у тому, що додатковий опорний елемент конструкції впливає на вартість вікна. Це справедливо, але насправді різниця в ціні не є критичною, і до того ж, штульповий варіант вимагає додаткової фурнітури, що також впливає на ціну.

Де купити пластикові вікна з імпостом

У Партнерів VIKNALAND у вашому місті можна замовити металопластикові вікна з імпостом або штульповим з’єднанням стулок. Нові технології, сучасне обладнання німецького виробництва, професійний підхід та величезний досвід у виготовленні високотехнологічних профільних систем зробили компанію VIKNALAND лідером у цій сфері. В офіційних представників компанії можна купити якісні, зносостійкі, довговічні та багатофункціональні вікна за відмінними цінами. Також тут запропонують професійне встановлення, оформлення укосів, підвіконь та відливів з гарантійним обслуговуванням.