Не зачиняється пластикове вікно: як вирішити проблему?

Пластикові вікна — це якісні, зручні сучасні конструкції для створення комфортних умов у приміщенні будь-якого типу. Головні функції склопакетів — це шумоізоляція, теплоізоляція, захист від злому. Прослужити вони можуть десятки років за умови професійного монтажу. Але бувають винятки: вікно не зачиняється, і що робити в такому разі? Не засмучуватися — це перше правило. Друге — з’ясувати причину. І третій крок — усунути поломку. Але для цього необхідні елементарні знання, якими ми з вами й поділимося.

Чому пластикове вікно не зачиняється?

Фахівці визначають дві основні причини: провисання стулки та блокування ручки у відкидному положенні. Ви зможете відремонтувати стулку самостійно, якщо будете слідувати нашим рекомендаціям.

Спочатку розповімо, через що трапляються такі ситуації:

  • По-перше, чинник давнини. Тобто, вікно ви купили десять і більше років тому, коли ще не було удосталь інформації щодо правильного монтажу та експлуатації такої конструкції. Не маючи відповідних навичок і необхідних знань, фахівці не могли передбачити та запобігти виникненню цієї ситуації.
  • По-друге, помилки під час монтажу. Якщо були допущені явні помилки під час монтажу пластикового вікна, це обов’язково негативно позначиться на подальшій експлуатації. Тому довіряйте цю роботу перевіреним і відповідальним майстрам.
  • По-третє, довговічність та правильна експлуатація конструкцій залежить і від якості самих матеріалів. Як не крути, але якщо віконна фурнітура та профіль поганої якості, строк служби цієї конструкції навряд чи буде довгим.

Погано зачиняється пластикове вікно? Причина – у провисанні стулки

Найчастіше провисають великі за розміром і важкі стулки. Тому не рекомендується стулки великих розмірів залишати надовго відчиненими під час провітрювання приміщення. Уважно повертайте ручку, щоби стулка не повисла на одній нижній петлі, тому що вона завалиться всередину, і нижня петля вирветься.

Друга причина — помилки під час монтажу. Якщо майстер погано відрегулював вікно, через що стулку важко відчиняти або зачиняти, згодом це призведе до утворення дефектів у системі регулювання, — і стулка провисне.

Третя причина — неправильна експлуатація. Якщо ви будете сушити білизну на стулці або робити ще якісь маніпуляції, вікно просяде, і ні до чого хорошого це не призведе. Конструкція стулки розрахована тільки на свою вагу.

Намагайтеся залишати вікно відчиненим ненадовго та слідкуйте за тим, як воно зачиняється. Помітивши зміни в роботі на гірше — одразу шукайте причину та усувайте проблему.

Радимо встановити такий важливий елемент конструкції, як блокіратор помилкового відчинення. Якщо ви ще цього не зробили, намагайтеся завжди щільно притискати стулку до віконної рами під час зачинення і вже потім повертайте ручку стулки.

Просіло пластикове вікно: як усунути проблему?

Якщо ви помітили, що вікно стало важко зачинятися, а щоби його зачинити, взагалі потрібно трохи підняти стулку, тоді потрібно розв’язувати проблему провисання конструкції. Як саме? Зараз розповімо.

  • Перший крок — зняття декоративних пластикових накладок, які розміщені на віконних петлях.
  • Другий — на верхньому й нижньому торці петель знайти регулювальні отвори. Тут підійде шестигранний або хрестоподібної форми ключ, або звичайна викрутка.
  • Третій — підкрутити кожний такий отвір і перевірити стан стулки, зачиняючи та відчиняючи вікно.

Блокування ручки у відкидному положенні: як зачинити стулку?

Неможливо зачинити євровікно? Отже, ручка заблокована у відкидному положенні. У верхній частині стулки ви знайдете елемент фурнітури, який кріпиться до петлі й називається «ножиці». Вискакуючи з пазів, він провокує блокування ручки у відкидному положенні. І тоді ви вже не зможете зачинити стулку.
Як розв’язати цю проблему? Тут доведеться трохи попрацювати, але ви зможете все виправити, не викликаючи майстра. Ось алгоритм дій, коли ручка заблокована у відкидному положенні.

  1. Знімаємо декоративні накладки з петель і відкручуємо віконну стулку.
  2. Ставимо стулку на стіл і шукаємо «ножиці» у фурнітурі.
  3. Визначаємо місцезнаходження пазів, з яких випали «ножиці».
  4. Натискаємо пружинний блокіратор і повертаємо ручку в одне з положень доти, поки не визначимо отвір, куди потрібно вставити «ножиці».
  5. Перевіряємо стан ручки (вона має вільно повертатися).
  6. Встановлюємо стулку на місце.

Усі дії виконуйте акуратно й не поспішайте. Якщо виникнуть труднощі, ще рай почитайте, як потрібно все виправляти. Можете проконсультуватися з майстром, який встановлював пластикові вікна, і тільки потім прийматися за ремонтні роботи.

Віконна стулка висить на нижній петлі: що робити?

Не панікувати — залізне правило на всі випадки життя. Друге правило — починати діяти. Отже, повертаємо ручку вікна у відкидне положення. Потім притискаємо стулку до рами якомога щільніше. І ще раз намагаємося зачинити вікно. Не вийшло? Тоді зверніться до майстра, а то наламаєте дров і доведеться повністю ремонтувати пластикове вікно.

Іноді стулка провисає на нижній петлі, навіть якщо є блокіратор помилкового відчинення. У такому разі необхідно спочатку розблокувати ручку:

  • на торці стулки знайдіть пружний елемент — блокіратор;
  • поставте його вертикально;
  • повертайте ручку в потрібне положення, одночасно утримуючи блокіратор.

Найчастіше, причиною проблем із зачиненням пластикових вікон є запірний механізм конструкції. Але іноді трапляються поломки ще під час транспортування. Уважно перевіряйте все комплектування, отримуючи замовлення.

Якщо ви змогли розібратися з поломкою вікна або балконних дверей, і стулка зачинилася, ви молодці. Будемо дуже раді, якщо наші поради допомогли вам розв’язати цю проблему.