Пластикові вікна сірого кольору: особливості та переваги

Сірі вікна завжди привертали увагу тих, хто прагне неординарності. Завдяки величезній кількості відтінків, цей колір відмінно гармонує з різними інтер’єрними та екстер’єрними рішеннями. Нейтральний та водночас універсальний, сірий має всі шанси найближчими роками стати переважним. Тут розповімо про те, які переваги та особливості мають сірі вікна на фасаді та в інтер’єрі.

Переваги сірих вікон

Першими випробували таке забарвлення ПВХ-виробів американці. Декілька років тому сірі пластикові вікна стали активно використовувати в США при облаштуванні магазинів та громадських закладів.

Пізніше колір став актуальним і в Європі, він ідеально поєднувався зі скандинавським стилем, хай-теком і, звичайно, лофтом.

Дизайнери та архітектори недарма прогнозували високий попит на сірі вікна. В інтер’єрі та на фасаді вони дають ряд експлуатаційних та естетичних переваг.

  • Сірі вікна – практичні. З експлуатаційного боку такий колір точно оцінять власники приміщень поблизу автомобільної дороги, де багато дорожнього пилу потрапляє на вікна, тому їх часто доводиться мити. Такий колір профілю доречний для споруд промислового, комерційного та муніципального типу.
  • Сірий профіль сумісний з багатьма стилями архітектури та дизайну. Причому він гармонує не тільки з сучасними стилями. Безліч нейтральних відтінків дозволяє застосовувати його практично скрізь.

Як роблять сірі пластикові вікна

Металопластикові вікна відтінків сірого виготовляють аналогічно виробам будь-якого іншого кольору. Найчастіше стандартний білий профіль із полівінілхлориду обклеюють ламінаційною плівкою, але є й інші способи. Кінцева вартість сірого вікна з ПВХ залежить від технології проведення процедури:

  • найдорожчим варіантом вважається фарбування ПВХ-маси;
  • середньою за вартістю буде ламінація з двох сторін профілю або лише з одного боку;
  • найекономніший варіант – фарбування пластику порошковою емаллю.

Який спосіб найбільш прийнятний у кожному випадку – залежить від бюджету та вимог до дизайну вікна. В іншому процес виготовлення сірих вікон такий самий, як і стандартних білих профілів. Тепер розглянемо кожен із способів окремо.

Фарбування матеріалу для профілю

Підготовлений склад з полівінілхлориду змішують з фарбуючими пігментами і подають в екструзійну лінію. Відповідно, після формування виходять повністю фарбований сірий профіль. Перевага методу очевидна – незалежно від глибини подряпин, профіль все одно виглядає сірим. Але є недолік – фарбування маси не передбачає такого спектру можливих кольорів та відтінків, як ламінація.

Ламінування профілю

Даний метод полягає в обклеюванні готових білих профілів ламінаційною плівкою. Покриття, яке наносять у спеціальних умовах, з’єднується із профілем фактично в одне ціле. Перевага ламінування полягає в тому, що є безліч відтінків сірого і навіть забарвлення з різними імітаціями – металевої поверхні, наприклад. Обираючи ламінацію, можна заощадити, замовивши нанесення плівки ламінації тільки з одного боку вікна. Недолік такого методу виготовлення сірих вікон у тому, що у місцях стиків плівка плавиться і такі місця потрібно додатково зафарбовувати спеціальним маркером. Те саме роблять при механічному пошкодженні поверхні, тому що царапини будуть білими і можуть бути занадто помітними на сірому фоні.

Фарбування готового профілю

Сірі пластикові окна роблять ще й вакуумним методом фарбування профілю, подібно до того, яким фарбують автомобілі та фасади меблів. Зносостійку порошкову емаль розпилюють на пластиковій поверхні. Це найекономічніший спосіб виготовлення окон будь-якого кольору. Недоліки ті ж, що й у ламінаційної плівки – помітні царапини. Крім того, покриття емаллю в принципі не є довговічним та схильне до вигоряння.

Сірі вікна в інтер’єрі

На сьогоднішній день найбільш затребуваним став темно-сірий “антрацит”. Вже кілька сезонів поспіль він займає перші позиції, не реагуючи на зміни у трендах та дизайнерських уподобаннях. Сірий колір відмінно вписується в класичні та сучасні стилі інтер’єру – еко, хай-тек, лофт. Для останніх підходять вікна, поверхня яких – гладка, однотонна, нейтральна. Меблі, предмети інтер’єру, матеріали та загальна колірна гама таких приміщень легко утворюють гармонію з вікнами в різних сірих відтінках.

Сірі вікна для фасаду

Архітектори цінують сірі металопластикові вікна не менш, ніж дизайнери інтер’єрів. Формуючи візуальну подачу поверхні фасаду, вони допомагають скоригувати ефект у потрібному напрямку. Йдеться про те, що різні відтінки профільних систем по-різному підкреслюють екстер’єр. Наприклад, знов-таки темно-сірий “антрацит”, про який вже згадувалося вище, може ефектно виглядати на білому зовнішньому оздобленні. Якщо потрібно, щоб вікна візуально не вирізнялися, використовують світлі нейтральні відтінки сірого.

Якщо ви бажаєте замовити сірі пластикові окна, звертайтесь до Партнерів VIKNALAND. Компанія випускає сучасні профільні системи високої якості, що відповідає вітчизняним та міжнародним стандартам. Послуга ламінації профілю дозволяє надавати пластиковим вікнам будь-який відтінок сірого та інші кольори.

Всього понад 200 варіантів кольорових рішень та імітацій фактур є доступними до замовлення в каталогах офіційних Партнерів VIKNALAND. Ламінаційна плівка від VIKNALAND не тільки надає потрібного відтінку профілю, але й подовжує термін служби вікна.