Як помити вікна зовні

Миття вікон зовні в багатьох господинь спричиняє відчуття страху та дискомфорту: потрібно не тільки емоційно налаштуватися на процес, а й забезпечити себе необхідними засобами, щоби швидко впоратися з цим завданням, незалежно від поверховості та загальної площі вікон. Пил від проїжджаючих авто, сліди комах, бруд, дощ та сніг сприяють тому, що прозоре скло, через яке в кімнату повинно проникати багато світла, стає брудним, а на його площині з’являються сліди розводів. Брудні вікна псують не лише зовнішній вигляд будь-якої кімнати, але й настрій власників нерухомості та запрошених гостей.

Основні рекомендації, як помити вікна зовні

Найчастіше господині затівають генеральне прибирання вікон двічі на рік — навесні й восени. Якщо ж усі частини конструкцій легко відчиняються та знімаються, або ж у вас квартира на першому поверсі чи приватний одноповерховий будинок, то впоратися з цим завданням нескладно.

Ситуацію ускладнюють такі чинники:

 • наявність глухих секцій;
 • високий поверх;
 • велика площа вікна з важкодоступними кутами;
 • зовнішні решітки безпеки;
 • людський чинник — страх.

Можна мити вікна без розводів самостійно або ж скористатися для вирішення цієї ситуації послугами клінінгових компаній. Якщо вибираєте перший варіант, тоді для досягнення ідеального результату, потрібно дотримуватися низки рекомендацій.

 1. Спочатку миється зовнішня частина, а потім варто переходити до внутрішньої.
 2. Зніміть сітки з вікон, ретельно під сильним напором у душі промийте їх, давши повністю висохнути.
 3. Особливу увагу приділяйте не тільки склу, а й рамам: у магазинах безліч засобів для очищення пластикового профілю, які додаються у воду.
 4. Виробники якісних віконних систем використовують сировину для профілів, які витривалі до появи подряпин. Це стосується як класичних білих профілів, так і виконаних з імітацією дерева.
 5. Переходимо до миття скел. Для того щоби найкраще вимити їх по всій площині, застосовуйте м’яку тканину або губку. Вологою губкою спочатку забирається весь пил та бруд, а м’якою тканиною, в тому числі, за допомогою газети або спеціальної прогумованої щітки, усуваються розводи.
 6. Для ретельного очищення ліпше використовувати спеціальні засоби на спиртовій основі, які наносяться на поверхню за допомогою розпилювача. Мікрофібра, у процесі очищення, вбере всю зайву рідину і прибере бруд.
  Витирайте скло зверху вниз, особливу увагу приділяючи проблемним зонам.
 7. Після того як переконалися у відсутності слідів бруду й розводів, насухо витріть всю поверхню скла.
 8. Не використовуйте щітки, скребки та порошки з великими гранулами абразивних компонентів, оскільки вони можуть пошкодити поверхню, залишивши на ній подряпини та навіть глибокі ушкодження. Це стосується як профілю, так і скел.
 9. Приділяйте увагу фурнітурі, адже в механізмах часто накопичуються бруд та пил, які можуть негативно позначитися на працездатності. Використовуйте пилосос, щоби очистити механізми навіть у важкодоступних місцях. Для того щоби фурнітура й далі працювала, по закінченню очищення змастіть її спеціальною олією.
 10. Відливи та підвіконня потрібно мити в останню чергу. Щоби позбутися бруду та пилу, використовуйте мильний розчин та мікрофібру.

Чим мити пластикові вікна, щоби не пошкодити поверхню

До вибору інструментів та засобів чищення для миття вікон варто підходити вкрай уважно. Не використовуйте металеві щітки та скребки, які хоча і швидко та ретельно усунуть бруд, але залишать подряпини й відколи. На зміну їм застосовуйте такі матеріали:

 • м’яка тканина;
 • губка;
 • мікрофібра;
 • гумова щітка;
 • газета.

Для багатьох господинь гостро стоїть питання ретельного миття кутів, до яких важко дотягнутися. Дотримуючись правил безпеки, мити вікна зовні потрібно за допомогою швабри або щітки з телескопічною ручкою, яка витягується на ту довжину, яка необхідна. У продажу також є магнітні щітки, міняти положення яких можна з внутрішньої сторони віконного профілю. Наконечники таких виробів мають паралонову або гумову частину, завдяки чому вдається отримати ідеальний результат, адже зішкребеться бруд, рівномірно розподілиться мийний засіб та повноцінно усунуться розводи по всій поверхні. Магнітні щітки зручні в роботі, але їхня ціна трохи вище, ніж на телескопічні швабри з гумовим наконечником для вікон.

Принцип їхньої роботи простий:

 • є 2 губки з магнітами, які фіксуються на внутрішній та зовнішній частині вікна;
 • губки змочуються в мильному розчині та фіксуються на скло;
  миєте вікна зверху вниз із внутрішньої частини, а зовнішня — «повторює» за вами всі рухи;
 • повторюйте процедуру стільки разів, скільки необхідно для досягнення ідеального результату.

Сила магнітів конструкції досить велика, але для зменшення ризиків пошкодження інструментів, варто мити вікна в тиху, безвітряну погоду.

Повторюйте процедуру миття та полоскання наконечника щітки рівно стільки, скільки вважаєте за потрібне для досягнення ідеального результату.

Застосовувати щітки та швабри досить просто – кілька хвилин практики, щоби призвичаїтися, і ви зрозумієте, як саме зручно їх використовувати, вибираючи потрібний кут та довжину ручки. Гумовий скребок усуне з поверхні зайву вологу, сліди мильного розчину та зменшить ймовірність появи розводів.
Деякі клінінгові компанії надають послуги висотної мийки. Фахівці, завдяки перевіреному обладнанню альпіністів, миють вікна в буквальному сенсі слова «висячи в повітрі».

Часом залучення таких фахівців – єдиний раціональний вихід, щоби безпечно, швидко та якісно помити вікна у висотних будівлях, де розміщуються офіси або житлові квартири.

Ціна на такі послуги залежить від низки чинників:

 • складність фасаду — виступаючі балкони, карнизи;
 • загальна площа об’єкта;
 • висота будівлі;
 • можливість розмістити на даху спеціальне обладнання для фіксації.

Не останню роль у підсумковій вартості грає складність та інтенсивність забруднення вікна — необхідно очистити скла від пилу, бруду та слідів атмосферних опадів, або ж від фарби, бетону та інших будівельно-ремонтних матеріалів.