Функції віконної фурнітури

Найменш помітним, проте одним з найважливіших елементів металопластикового вікна є фурнітура. Багато хто помилково вважає, що фурнітура обмежується віконною або дверною ручкою. Насправді ж до неї належать також тяги, петлі, кронштейни, з’єднувальні та інші деталі, за допомогою яких стулка може фіксуватися в різних положеннях.

Загалом фурнітура стандартного вікна налічує близько двох десятків правильно підібраних і змонтованих деталей, які й визначають термін експлуатації всієї віконної конструкції. Сама ж фурнітура за умови правильного і якісного збирання, а також своєчасного догляду прослужить довгі роки.

Отже, якою буває віконна фурнітура?

Найпростіший тип фурнітури – поворотний: стулка вікна може відкриватися на 180°, рухаючись горизонтальною траєкторією.

Відкидна фурнітура, як і підвісна, дозволяє віконній стулці знаходитися виключно в режимі провітрювання, тобто під невеликим кутом нахилу.

Існує спеціальний різновид фурнітури, завдяки якому вікно відкривається всього на кілька міліметрів. При такому мікропровітрюванні в холодну пору року приміщення не вистуджується.

Спеціальні обмежувачі створюють бажаний кут відкривання металопластикових вікон, що дозволяє регулювати потік повітря при різних режимах провітрювання.

При поворотно-відкидний фурнітурі (1+2) за допомогою певного повороту ручки можна відкривати вікно на 180°, а також відкидати стулку для провітрювання.

Зсувна фурнітура дозволяє стулці при відкриванні зміщатися вбік паралельно площинам рами. Такий тип відкривання вікон максимально економить простір, тому є особливо зручним для приміщень із невеликою загальною площею, а також балконів і лоджій. Але важливо розуміти, що через особливості прилягання стулки до рами при такій фурнітурі знижуються теплозахисні властивості вікна.

Складна зсувна фурнітура забезпечує відкривання стулок за типом гармошки, що зручно при великій площі поверхні, яка відкривається.

Центральноповоротний і центральноподвесной (середньопідвісний) типи фурнітури найбільш актуальні для круглих вікон: кругла стулка з легкістю прокручується навколо своєї осі.

Віднедавна широко використовується спеціальний похило-зсувний механізм, що дозволяє стулці як зрушуватися вбік, так і відкидатися, а також всього на кілька міліметрів рівномірно відсуватися від рами для режиму провітрювання. При такому положенні стулки приміщення провітрюється в режимі енергозбереження й без зниження протизламних характеристик вікна.

Задля ідеального загального вигляду вікна деталі фурнітури можуть бути зовсім непомітними ззовні. Для цих же цілей виробники виготовляють декоративні елементи, що закривають видимі частини фурнітури, в різнокольорових варіантах.