Як деякі виробники економлять на виготовленні ПВХ-вікон

Ні для кого не секрет , що далеко не всі виробники металопластикових вікон чесні і відповідальні перед своїми клієнтами. Тому в хід ідуть різноманітні хитрощі, що дозволяють максимально здешевити собівартість вікна. На жаль, недобросовісних переробників мало цікавлять наслідки, адже на дешевий товар завжди буде попит. У цій публікації ми розповімо, як виробники вікон можуть здешевлювати вироби, використовуючи третьосортний ПВХ-профіль.

Вартість високоякісного профілю для виготовлення надійної віконної конструкції – задоволення не з дешевих. Адже саме ПВХ-профіль становить більшу частину всієї вартості вікна. Тому для здешевлення конструкції використовується профіль, що містить якомога менше пластику. Існує кілька варіантів досягнення цієї мети.

Зменшення площі поперечного перерізу профілю

Наслідки такої самодіяльності призводять до ослаблення звареного кута, тому вікно не витримує певних навантажень (Рисунок 1). Наприклад, якщо ваша квартира знаходиться на верхніх поверхах будинку, то вітрове навантаження на великій висоті колосальне. На жаль, вікно, виготовлене з профілю зі зменшеною площею поперечного перерізу, такого навантаження може не витримати. Зате вищевказані махінації запросто можна визначити візуально.

Зменшення товщини стінок профілю

На жаль, таку хитрість візуально виявити неможливо, хіба що розпилявши вікно і заміривши товщину всіх стінок профілю (Рисунок 2). Згідно ДСТУ, товщина лицьових стінок ( “х” на Рисунку 3) має бути не менше 2,8 мм, товщина нелицьових стінок (“y” на Рисунку 3) – не менше 2,5 мм. Якщо зазначені величини не дотримані, то вимірюваний профіль можна з упевненістю вважати економ-варіантом.

Ясна річ, при покупці вікон ви навряд чи будете на дозвіллі пиляти раму, щоб упевнитися в надійності конструкції. Тому єдиний вихід – вибрати сумлінних виробників вікон, перевірених часом й рекомендованих виробником профілю.

Слід зауважити, що, згідно із законодавством, усі способи здешевлення ПВХ-профілю мають право на існування. Але тоді профіль повинен і маркуватися як третьосортний. А ось видавати за повноцінний високоякісний профіль продукт з характеристиками, що не відповідають зазначеним, незаконно. Зате досить просто і безпечно. І навіть у сертифікатах відповідності немає вичерпної інформації про допустимі межі застосовності такої економії.

Що ж врешті виходить? При виготовленні віконних конструкцій третьосортний профіль може поводитися непередбачувано: тріскатися, деформуватися. Готове вікно простоїть недовго, чому сприятимуть температурні перепади, властиві українському клімату, а також вітрове навантаження. Як наслідок, ви втратите пристойну суму грошей, адже вікно доведеться міняти.

Для того щоб ПВХ-профіль ТМ VIKNALAND завжди відповідав європейській якості, а термін його служби – заявленим 40 рокам, на заводі ТОВ “Вікналенд” працює відділ контролю якості готової продукції. Крім цього, клієнтів-виробників супроводжує відділ технічної підтримки, що відслідковує та усуває всі можливі неполадки при виробництві профілю. Тому можна з упевненістю стверджувати, що п’яти- і чотирикамерні профільні системи VIKNALAND від компанії-виробника ТОВ “Вікналенд” – це оптимальне співвідношення європейської якості та української ціни.

І не забувайте, що саме довірені авторизовані виробники вікон можуть гарантувати гідний рівень продукції і першокласний сервіс.