Що таке шпроси на вікна?

Шпроси на пластикові вікна надають конструкціям особливої ​​краси. Але чи є доцільною їх установка? Наскільки сильно вони впливають на функціональні характеристики конструкції? Які види цих виробів існують? На чому акцентувати увагу: на практичному або естетичний аспект? Саме час відповісти на ці питання.

Вікна зі шпросами і їх різновиди

Віконні шпроси доступні в декількох різновидах, кожен з яких має своє місце для установки, параметри та колір. Декоративні віконні розкладки бувають таких різновидів:

  • Конструктивні
  • Для встановлення між шарами скла
  • Накладні
  • Венеціанські
  • Віденські

Конструктивні шпроси можуть бути горизонтальними або вертикальними перемичками, які поділяють вікно на декілька фрагментів. Ці перегородки, по суті, є імпостами. Єдина відмінність конструктивних шпросів від імпостов може полягати у меншій товщині профілю — але, у будь-якому разі, такі шпроси виготовляють із того ж матеріалу, що і віконну стулку.

Міжскляними називають шпроси всередині склопакета. Переважно виготовляються з алюмінієвих матеріалів і синтетики. Встановлюються в склопакет і виконують роль декору. До речі, подібна конструкція допускає застосування двостороннього тонування.

Накладні  або зовнішні шпроси лише візуально ділять склопакет та не несуть ніякого конструктивного навантаження. Такі шпроси наклеюють безпосередньо на скло зі сторони вулиці або зсередини приміщення. Недоліком накладних фальшперетинок є забруднення їх поверхні пилом, а у разі використання неякісного клею з часом шпроси можуть відклеюватися від склопакета.

Венеціанські моделі відрізняються простим монтажем і демонтажем. Також вони відомі як фальш перегородки. Для виготовлення конструкцій використовують пластик або смужки з алюмінію з формою заокруглення або трапеції.

Віденські шпроси мають ущільнюючу прокладку, завдяки якій підвищується надійність і ефективність конструкцій, а також дистанційну рамку, що знаходиться безпосередньо в склопакеті і створює імітацію його поділу.

Наскільки практичними є шпроси на вікнах?

Шпроси, безумовно, надають вікнам оригінальності, але мають один недолік – це містки холоду і погіршені ергономічні показники профілю. Чим більше площі припадає на шпроси, тим більш «холодною» буде віконна конструкція. Вся справа у матеріалі, який здатний проводити тепло та холод краще ніж газ, що знаходиться в камері склопакета. Кожен різновид перегородок має свої тепловтрати, проте, найхолоднішими є конструктивні та міжскляні шпроси.

Наскільки доцільно встановлювати вікна зі шпросами? При їх установці між шарами скла склопакет отримує максимальну теплопровідність. У зимовий сезон це чітко простежується: ви побачите краплі конденсату. У таких місцях зосереджується більше холоду в порівнянні зі скляною поверхнею. Такий різновид перегородок, як накладні шпроси не впливають на тепловитрати.

Люди, які планують придбати шпроси декоративні, також цікавляться питанням втрати сонячного світла. Широкі конструкції з великою кількістю перегородок істотно впливають на рівень природного освітлення кімнат. Перед монтажем конструкцій потрібно вибрати для себе пріоритет: декоративність або яскраве денне світло у приміщенні. Будьте уважні і не захоплюйтесь елементами декору на маленьких вікнах!

Віконні шпроси і особливості їх вибору

В першу чергу акцент робиться на типі скління, вибір багато в чому залежить від розмірних параметрів вікна. Конструктивні шпроси – хороший варіант для зміцнення великого вікна, проте важливо не перебільшити з кількістю перегородок, щоб не зменшити освітленість у кімнаті.

Ті, хто встановив вікна зі шпросами, вважають, суттєвим недоліком перегородок постійне забруднення під час дощу та негоди. Тому краще обирати міжскляні шпроси, які знаходяться всередині склопакету, або накладні – їх можна легко зняти під час миття вікна. Важливо пам’ятати, якщо поруч з вашим будинком проходять трамвайні або залізничні колії, від міжскляних перегородок варто відмовитись.