Вікна з одним склом у склопакеті: переваги та недоліки

Металопластикові вікна в сучасному виконанні звикли бачити як мінімум з подвійним склом. Тобто склопакет з камерою, дистанційною рамкою і хоча б двома шарами скла повинен бути присутнім у будь-якій модифікації ПВХ-вікна. Нехай багато хто здивується, але пластикові склопакети з одним склом або одинарні склопакети теж виготовляються, і навіть повсюдно використовуються. Про них розповімо докладніше – чим відрізняються від інших, та в яких приміщеннях доцільно їх встановлювати.

Особливості конструкції однокамерного склопакета

Конструктивно пластикове вікно з одним склом є стандартною профільною системою, в стулках якої тільки одне скло. Така комплектація має досить велику сферу застосування. Будь-яке приміщення, в якому не передбачено систему опалення, може бути обладнане конструкціями з одинарним склом. Це – неопалювані лоджії, балкони, веранди, альтанки, господарські будівлі, торгові склади, виробничі приміщення, літні кухні та інші нежитлові об’єкти.

Завдання таких вікон полягає в ізоляції приміщення від опадів, вітру, пилу, птахів, комах, сміття та інших неприємностей. Коли не йдеться про теплоізоляцію, така конструкція оптимальна.

Переваги ПВХ-вікон з одинарним склінням

Не дивлячись на те, що металопластикові вікна з одним шаром скла не надто відрізняються експлуатаційними характеристиками, все ж таки певний рівень комфорту вони приносять у будинок. Наприклад, скління балкона такими вікнами коштуватиме недорого, не створить надмірне навантаження на елемент будівлі, але надійно захистить від снігу та дощу. І на заскленому балконі точно буде чисто і не утвориться осине або пташине гніздо.

Недоліки вікна з одинарним склінням

Серед недоліків – слабка теплоізоляція, але із самого початку на такі комплектації не покладають енергозберігаючі функції.

Де можна встановити вікна з одинарним склопакетом

Склопакети з одинарним склом – універсальний варіант як для зовнішнього, так і для внутрішнього скління. Обмежень у використанні немає, такі вікна встановлюють у прибудовах, альтанках, павільйонах, верандах і неопалюваних балконах. Такі конструкції актуальні як внутрішні перегородки в офісних приміщеннях і слухових вікон.

Якщо в процесі експлуатації виникла необхідність замінити склопакет, це можна зробити швидше та дешевше, ніж змінити вікно повністю. Так трапляється досить часто – зокрема, коли власник вирішує утеплити приміщення. У цьому випадку заміна одинарного склопакета теплозберігаючим є обов’язковою.

Яке скло використовують в одинарних склопакетах

У виробництві вікон із одинарним склом використовують майже всі види скла. Залежно від побажань замовника, склопакет може мати такі види скляного полотна:

  • триплекс – багатошарове скло з протиударними властивостями, навіть якщо його вдасться розбити, воно не обсипається, а залишається приклеєним до плівки;
  • флоат – найвигідніший і найпоширеніший варіант з відмінною світлопропускною здатністю;
  • загартоване скло ефективно перешкоджає спробі злому;
  • вітражні – естетично привабливі непрозорі вироби, які стануть частиною інтер’єру;
  • сонцезахисні – надійно захищають кімнату від ультрафіолетового випромінювання.

Слід зазначити, що низькоемісійне теплозберігаюче скло не підходить для одинарного скління. Металізоване покриття можна нанести лише на внутрішню поверхню склопакета. А оскільки камери як такої в цій модифікації немає, то правильно встановити низькоемісійне скло неможливо. Саме покриття занадто вразливе перед будь-якими зовнішніми факторами.

Особливості та характеристики одинарного скління

Металопластикове вікно з одинарним склом відрізняється від інших комплектацій низкою експлуатаційних характеристик. Найбільш слабке місце в них – це низький рівень звукоізоляції та теплозбереження. Насамперед це пов’язано з відсутністю камери. Інертний газ у моделях склопакетів з однією і більше камерами знижує їхню теплопровідність. Саме по собі скло досить добре проводить тепло, тому одинарні вікна в теплоізоляції приміщення не беруть участь. Більшість тепловтрат відбувається через світлопрозору частину віконного блоку. Кількість камер у профілі та монтажна глибина впливають на теплоефективність вікна, але все ж таки скління грає вирішальну роль. Тому для одинарного скла немає сенсу обирати багатокамерну профільну систему, достатньо 3-4 камер.

Погана теплоізоляція одинарного скління властива не тільки металопластиковим, а й дерев’яним, а також алюмінієвим конструкціям. Порівнюючи енергоефективність вікон з одинарним та подвійним склінням, у першому випадку вона становитиме 0.15 Вт/м2*оС, у другому – до 0.4. Якщо за вікном 20 градусів морозу, температура скла в теплозберізаючому однокамерному склопакеті буде на 4 градуси вище, ніж в одинарному.

Подвійне скління перевершує одинарне не лише за рівнем теплозбереження та шумоізоляції. Сучасні одно- та двокамерні склопакети зламостійкі та безпечні за рахунок протиударного скла, яке може бути встановленими і у вікнах з одинарним склінням. Найтепліші та тихіші металопластикові вікна мають потрійний склопакет, вони найкраще зберігають тепло і не пропускають шуму. Але ж вони також є найважчими. Уявіть лише різницю між стулкою з одним склом та трьома. Такі комплектації використовуються у північних регіонах, де клімат є досить суворим.

Для кліматичних особливостей України є однокамерний або двокамерний теплозберігаючий склопакет. Якщо в приміщенні встановлюють одинарні вікна, але хочуть розраховувати на більше, ніж просто герметизація приміщення, обирають для них триплекс. Він краще протистоїть вітровим навантаженням та механічним впливам.

Конструктивно вікна з одинарним склінням не відрізняються від будь-яких інших. Вони також складаються з профільної системи із декількома камерами, рухомих та глухих стулок, імпоста або штульпового з’єднання. У них також обирають відповідний тип фурнітури для керування стулками – поворотний, відкидний або комбінований. Комплектація може включати будь-який з доступних сьогодні механізмів відкривання – розсувний, розстібний, “гармошка”, підйомний. Одинарне скління не робить конструкцію складною або простою, підходить для встановлення в будь-яких віконних отворах.

Вибір профільної системи для одинарного скління

Вікна з одним склом – це такий собі економ-варіант. Тому оснащувати його багатокамерними профілями недоцільно, достатньо 3-4 камерного профілю. Якщо конструкції виконані з якісного полівінілхлориду, оснащені високотехнологічною фурнітурою та надійними ущільнювачами, вони впораються зі своїми основними функціями на всі 100%.

Форма вікна

Для скління з одним склом у стулці не має значення форма віконного отвору. Технологія гнуття арок дозволяє створювати профілі практично будь-якої форми – круглої, овальної, трикутної, трапецієподібної, нестандартної.

Що ще враховувати при одинарному склінні

Одинарні склопакети більш крихкі, ніж подвійні та потрійні. Для виготовлення таких конструкцій потрібен жорсткий армований профіль та професійний монтаж відповідно до стандартів. Якщо виникне незначна деформація рами, скло може тріснути.

Якісні металопластикові вікна із одинарним склопакетом можна замовити у Партнерів компанії VIKNALAND. Тут допоможуть обрати оптимальну конструкцію, що відповідає запитам замовника та особливостям приміщення. Рекомендуємо замовляти у офіційних представників компанії пластикові вікна під ключ із встановленням та гарантійним обслуговуванням.