Причини запотівання пластикових вікон

Одне з питань, яке хвилює багатьох жителів заміських будинків і квартир, пов’язане з тим, чому запотівають металопластикові вікна. Ця проблема виникає з різних причин:

– Порушення балансу мікроклімату в квартирі
– Неправильно обрана конструкція вікон
– Неякісна установка і обробка відкосів
– Порушена технологія виробництва вікна

Тепер ви розумієте, чому на вікнах утворюється конденсат. Саме час дізнатися, який з перерахованих вище пунктів, актуальний у вашому випадку. Найпоширенішою проблемою є порушення мікроклімату вашого будинку. У статті розглянемо всі причини більш детально.

Порушений баланс мікроклімату – як одна з причин, чому запотівають пластикові вікна

Далеко не всі знають про правила, які встановлює санепідемстанція, для приміщень житлового типу. У них чітко зазначено, що оптимальний мікроклімат житлового приміщення має показники температури в межах 18-23 градусів за Цельсієм і відносної вологості 40-50%.
Якщо говорити про обмін повітря, то рекомендується, як мінімум, 3 кубометри повітря на квадратний метр приміщення на годину, а для кухні вимоги ще вище – 6-9 кубометрів. У такому приміщенні буде досить тепло взимку і прохолодно у літній сезон.

Особливу увагу варто звернути на централізовану вентиляцію. У багатьох будинках вона представлена ​​у вигляді старої витяжки, яка присутня на кухні і в туалеті. Сьогодні такі витяжки вже не здатні справлятися зі своїми завданнями.

Раніше, коли ваші вікна були виконані з дерев’яних рам, свіже повітря надходило через щілини, які щозими доводилося заклеювати паперовими стрічками. Що стосується сучасних металопластикових вікон, вони мають високі показники герметичності, тому про вентиляцію і провітрювання після їх установки потрібно піклуватися самостійно.

Пластикові вікна запотівають через те, що волога починає конденсуватися на холодній поверхні. Причому у всій кімнаті саме вікно є найбільш холодною поверхнею. Ще на уроках фізики нам говорили про згущення пари при певній температурі, в результаті чого, вона переходить в конденсат. У приміщеннях з надмірною вологістю повітря проблема запотівання буде виникати постійно.

Також варто детальніше ознайомитися з поняттям «точка роси». Йдеться про температуру, при якій повітря з водяною парою, що міститься у ньому, конденсується в росу. Більш низька температура поверхні і висока вологість знижують точку роси і конденсат з’явиться швидше.

Для визначення вологості повітря в приміщенні бажано ознайомитися з головними джерелами пари у повітрі. Якщо людина і невелика рослина виділяють 50-90 і 10 г пари на годину, то при приготуванні їжі або купанні виділяється вже 1000 і 2600 грам вологи на годину відповідно.

Більш того, у повітрі, що надходить з вулиці, також є вологість. Не варто забувати про будівельні матеріали, які використовуються для ремонту, що теж зберігають вологу довгий час.

Запотівають пластикові вікна: як вирішити проблему?

У першу чергу необхідно:

  • Прибрати рослини подалі від вікна. Навіть від маленької квітки повітря непогано насичується вологою. Краще дізнатися, яким з рослин не потрібне інтенсивне сонячне світло, і прибрати їх, в більш віддалені від вікна, ділянки.
  • Регулярно провітрювати. Один з найбільш цінних порад, так як в квартирі з постійно закритими вікнами повітря не оновлюється. В результаті, через деякий час ви будете вдихати шкідливий продукт – почнуться головні болі і погане самопочуття, а також з’явиться грибок. Настійно рекомендується приділяти провітрювання приблизно 20-30 хвилин часу кожен день. Відмінним рішенням в даному випадку стане установка механізму відкривання вікна в режим щілинного провітрювання.

Як не помилитись при виборі вікон?

Одна з головних помилок, з якою стикаються багато людей, полягає в бажанні заощадити і зробити вибір на користь звичайного скла, а не купити енергозберігаючий або мультифункціональний склопакет. Краще обрати енергозберігаючі вікна, оскільки звичайні підходять для монтажу виключно в неопалюваних приміщеннях.

Звичайне вікно в склопакеті буде максимально наближене до точки роси в порівнянні з енергоефективним, яке не тільки збереже ваші нерви, позбавивши від численних проблем, але і окупиться вже в найближчу зиму.

Неякісна установка і обробка відкосів

Одна з причин, чому запотівають вікна в квартирі або будинку, пов’язана з неякісним встановленням і обробкою відкосів. До вибору конструкцій необхідно поставитися максимально відповідально і продумати кожен момент. Монтажники повинні дотримуватись суворого регламенту – лише тоді вікно буде встановлено правильно. З метою економії або через відсутність необхідних знань, не кожен майстер дотримується правил. Установка вікна складається з декількох етапів:

  • Старе вікно демонтується, готується отвір.
  • Вікна оснащуються монтажними клинами або брусками дерева твердих порід, попередньо оброблених за допомогою антисептика.
  • Вікна виставляють по рівню і закріплюють.
  • Монтажний шов запінюється, паро- та гідроізолюється.
  • Виконуються теплі відкоси з термопанелей.

Якщо роботи були зроблені будь-яким іншим способом, з високою ймовірністю вже в найближчому майбутньому можна буде очікувати проблем. Крім усього іншого, через неправильний і безвідповідальний монтаж з’явиться грибок, а запотівання вікон вже буде далеко не головною проблемою в будинку.

Рішенням проблеми запотівання вікон стане співпраця з офіційними Партнерами компанії VIKNALAND, у яких ви завжди зможете замовити будь-який тип пластикових вікон.

Порушена технологія виробництва як причина, по якій запотівають вікна

Фірми, що не забезпечують контроль якості виробництва вікон, часто страждають від даної проблеми. Це призводить до неповного прилягання стулок, щілин, кривих швів і не герметичних стиків – подібні неприємності чекатимуть вас, якщо ви оберете несумлінного виробника. Безумовно, мінімальний відсоток браку присутній навіть у найбільших світових компаній. У офіційних Партнерів VIKNALAND цей показник не перевищує і одного відсотка.

Запотівання скла спостерігається навіть в тому випадку, коли в приміщенні нормальна вологість, правильне опалення та вентиляція, вікна були змонтовані професійно і встановлено енергозберігаючий склопакет, то можливо, що стулки прилягають не щільно через неякісний ущільнювач або фурнітуру. У цьому випадку, йдеться про гарантійний випадок, тому краще відразу звертатися до представників компанії, в якій ви придбали вікно.

Таким чином, якщо слідувати простим правилам контролю мікроклімату і не забувати регулярно провітрювати приміщення, ви не зіткнетеся з дискомфортом та не будете замислюватися про те, чому запотівають пластикові вікна. Зробивши вибір на користь енергозберігаючих вікон від VIKNALAND, можна буде розраховувати на високий рівень якості, довгострокову гарантію, правильний монтаж і доступну ціну.