Порушений баланс мікроклімату – як одна з причин, чому запотівають пластикові вікна
Далеко не всі знають про правила, які встановлює санепідемстанція, для приміщень житлового типу. У них чітко зазначено, що оптимальний мікроклімат житлового приміщення має показники температури в межах 18-23 градусів за Цельсієм і відносної вологості 40-50%.
Якщо говорити про обмін повітря, то рекомендується, як мінімум, 3 кубометри повітря на квадратний метр приміщення на годину, а для кухні вимоги ще вище – 6-9 кубометрів. У такому приміщенні буде досить тепло взимку і прохолодно у літній сезон.
Особливу увагу варто звернути на централізовану вентиляцію. У багатьох будинках вона представлена у вигляді старої витяжки, яка присутня на кухні і в туалеті. Сьогодні такі витяжки вже не здатні справлятися зі своїми завданнями.
Раніше, коли ваші вікна були виконані з дерев’яних рам, свіже повітря надходило через щілини, які щозими доводилося заклеювати паперовими стрічками. Що стосується сучасних металопластикових вікон, вони мають високі показники герметичності, тому про вентиляцію і провітрювання після їх установки потрібно піклуватися самостійно.
Пластикові вікна запотівають через те, що волога починає конденсуватися на холодній поверхні. Причому у всій кімнаті саме вікно є найбільш холодною поверхнею. Ще на уроках фізики нам говорили про згущення пари при певній температурі, в результаті чого, вона переходить в конденсат. У приміщеннях з надмірною вологістю повітря проблема запотівання буде виникати постійно.
Також варто детальніше ознайомитися з поняттям «точка роси». Йдеться про температуру, при якій повітря з водяною парою, що міститься у ньому, конденсується в росу. Більш низька температура поверхні і висока вологість знижують точку роси і конденсат з’явиться швидше.
Для визначення вологості повітря в приміщенні бажано ознайомитися з головними джерелами пари у повітрі. Якщо людина і невелика рослина виділяють 50-90 і 10 г пари на годину, то при приготуванні їжі або купанні виділяється вже 1000 і 2600 грам вологи на годину відповідно.
Більш того, у повітрі, що надходить з вулиці, також є вологість. Не варто забувати про будівельні матеріали, які використовуються для ремонту, що теж зберігають вологу довгий час.