Самостійне регулювання металопластикових дверей

Регулювання металопластикових дверей може знадобитися не тільки після їх монтажу, але й у процесі експлуатації. У другому випадку процедура вважається локальним профілактичним ремонтом. Знаючи як влаштовані пластикові вхідні конструкції, можна відрегулювати їх самостійно, не вдаючись до допомоги спеціалістів. Тут розповімо про те, коли потрібне налаштування пластикових дверей, та як його виконати правильно.

Коли необхідне регулювання пластикових дверей

Зазвичай одразу помітні дефекти, які свідчать про те, що металопластикова конструкція потребує технічного обслуговування. Якщо з’явилися ознаки, описані далі, тоді ситуацію допоможе виправити регулювання.

  • Розгерметизація конструкції. Через порушення герметичності, до приміщення буде регулярно надходити холодне повітря. Недостатньо щільне прилягання дверної стулки до рами можна перевірити, використовуючи тільки лист паперу. Його потрібно розташувати між рамою та дверним полотном, після чого закрити останнє на замок чи повернути ручку (якщо виконується регулювання балконних дверей). Далі необхідно спробувати витягнути папір – якщо виходить це зробити, тоді функція притискного механізму є порушеною. Проблема може виникати у різних зонах конструкції, тому таку діагностику треба провести по всьому периметру дверей. Про розгерметизацію також свідчить поява конденсату на склопакетах у холодну пору року.
  • Пошкодження дверної ручки чи серцевини замку. У даному випадку про проблему свідчить неможливість повернути ручку до кінця. Для того, щоб це зробити, необхідно додавати зусиль. Такі труднощі з експлуатацією виникають в результаті скупчення сміття у механізмах чи ускладненої роботи цапф через просідання дверей.
  • Розхитана фурнітура. Через необережну експлуатацію рано чи пізно розбовтаються ручки. Така проблема часто виникає там, де постійно висока прохідність, – в офісах, громадських закладах, магазинах.
  • Провисання та перекіс. Діагностувати провисання чи перекіс дверного полотна можна за допомогою звичайного олівцю. Необхідно закрити стулку та обвести контури по рамі, після чого оцінити розташування отриманої лінії відносно профілю. Якщо вона є паралельною рамі, тоді регулювання металопластикових дверей непотрібне. Цю маніпуляцію можна не проводити, якщо візуально і так помітний дефект – при відчиненні стулка чіпляє поріг, а зверху утворюється щілина. Проблема частіше за все є наслідком постійно відчиненого положення стулки чи некоректного розклинювання при монтажі.
  • Надмірне тертя про короб. Про проблему свідчать такі ознаки: двері чіпляються за короб, видаючи скрип. Це потенційно небезпечний стан для всієї конструкції. Якщо своєчасно не виконати регулювання металопластикових дверей, достатньо швидко відбудеться порушення верхнього шару ПВХ-конструкції з подальшим пошкодженням профілю. Крім того, такі умови експлуатації сприяють прискореному зносу фурнітури.
  • Заклинювання дверей. Проблеми із запірними механізмами визначають залежно від типу конструкції. Причиною може бути застрягле сміття, серйозна несправність чи знос фурнітури.

Підготовка до налаштування пластикових дверей

Процедура займе не більш 30 хвилин, основні дії будуть направлені на регулювання:

  • цапф – торцевих втулок, які потрібні для замикання дверної конструкції;
  • петель – шарнірні деталі, котрі відповідають за функцію відкривання/закривання дверей. При цьому не має значення кількість петель, оскільки всі процедури зазвичай стосуються нижньої чи верхньої групи.

Щоб самостійно виконати налаштування пластикових дверей, необхідно підготувати такий набір інструментів:

  • ключи-шестигранники різних розмірів – від 2.5 до 5 мм;
  • викрутки – плоска й хрестова;
  • набір пластикових накладок;
  • пасатижі;
  • рулетка, лінійка або сантиметр.

Озброївшись такими інструментами танаведеною нижче покроковою інструкцією, можна виконати регулювання металопластикових дверей правильно та швидко. Заразом можна змастити ущільнювачі та механізми спеціальними засобами для обслуговування ПВХ-конструкцій.
Перед тим, як приступити до регулювання пластикових дверей, спочатку перевіряють стан ущільнювачів. Часто трапляється так, що проблеми з експлуатацією виникають через знос ущільнюючих гумок, та з петлями й цапфами все в порядку. Якщо все ж таки необхідне налаштування фурнітури, то передусім доведеться зняти з петель пластикові декоративні накладки, під якими знаходяться регулювальні гвинти.

Регулювання пластикових дверей при перекосах і провисанні

Провисання й перекоси не завжди є результатом необережної експлуатації. Така проблема часто виникає через підвищене навантаження у великих конструкціях чи з важкими двокамерними склопакетами.
Виправити ситуацію можна так: шестигранний ключ потрібного розміру вставляють у верхній паз та повертають за годинниковою стрілкою, якщо треба підняти полотно, чи у зворотному напрямку, щоб опустити його нижче.
Якщо провисання нерівномірне, тоді налаштування пластикових дверей відбувається інакше:

  • регулюють і верхню, і нижню петлі;
  • ключ вставляють не у верхній паз, а у бокові;
  • щоб притиснути дверне полотно до петель, ключ повертають праворуч;
  • щоб віддалити двері від петель, викрутку прокручують ліворуч.

Якщо процедуру виконати правильно, зовнішній контур металопластикової конструкції буде паралельний до коробу. Процес усунення перекосу ускладнюється тим, що пересуваючи полотно відносно петель, важливо не допустити нерівномірного зміщення. Скрип при відчиненні та зачиненні можна усунути за допомогою змащувальних матеріалів для металопластикових конструкцій. Їх додають до отворів механізмів петель.

Налаштування пластикових дверей при розгерметизації

Щільність прилягання металопластикових дверей можна відрегулювати, підкрутивши торцеву цапфу – її ще називають ексцентриком. Цей елемент має позначку – якщо разом із цапфою повертати її у напрямку до приміщення, тоді ступінь притискання буде зменшуватися. Якщо підкручувати ексцентрик таким чином, що позначка буде спрямована у зворотному напрямку, тоді приляганя дверного полотна посилиться.

Регулювання ручок металопластикових дверей

Ручки ПВХ-конструкцій бувають двох типів: стаціонарні та рухомі. Функція останніх полягає не тільки в експлуатації дверного полотна, але й у керуванні механізмом замку. Рухлива ручка може бути натискною чи поворотною, врізною чи накладною, у балконних дверях вона зазвичай двостороння.
Щоб полагодити ручку, яка розбовталася, знімають захист з механізму за допомогою хрестової викрутки підтяують кріплення. Якщо ситуація зворотна – ручка натискається туго, тоді спочатку потрібно перевірити положення полотна.

Іноді потрібно замінити ручку із замком. Для цього треба поставити її у режим “відкрито”, видалити саморізи та витягнути механізм, поставивши на його місце новий, діючи у зворотній послідовності.

У Партнерів VIKNALAND можна замовити сучасні вхідні, міжкімнатні, балконні двері з армованого ПВХ-профілю. Якісна європейська фурнітура – зносостійка та надійна. З такими конструкціями регулювання пластикових дверей не знадобиться.