Дитячі замки на вікна: який обрати та як встановити

При облаштуванні дитячої кімнати безпека завжди є найбільш пріоритетним параметром. З усіх конструктивних елементів, що несуть потенційну загрозу для дитини, з вікном може конкурувати хіба що розетка. Особливо актуальним це питання є для жителів багатоповерхівок. Діти допитливі, і як тільки вони починають самостійно пересуватися, завжди намагаються зазирнути у вікно, а за можливості й залізти на підвіконня.
На щастя, технології не стоять на місці, тож на радість усім батьками виробники сучасних ПВХ-конструкцій облаштовують свої вироби захисними механізмами. Що являє собою “дитячий” замок на вікна та чи дійсно він робить конструкцію цілком безпечною для дитини – про це розповімо тут.

Що таке “дитячий” замок на пластикові вікна

Поняття “дитячий” замок включає в себе декілька видів механізмів, основна роль яких полягає у блокуванні поворотної функції віконної стулки. Встановлення такого пристрою не обмежує можливість провітрювання, але розкрити стулку без ключа не вийде. Таким елементом можна обладнати вже встановлені вікна чи нові – при замовленні виробу включити його у комплектацію. Щоб встановити “дитячий” замок на пластикове вікно, знадобиться не більше, ніж півгодини.

Незважаючи на те, що бувають різні моделі таких конструкцій, вони всі мають базове влаштування:

  • запірний механізм, що закритий пластиковим корпусом;
  • підкладка, що відділяє профіль від прямого стикання із замком;
    напрямний кут;
  • ключ, який потрібен для активації замикаючого елементу.

Тип “дитячого” замку обирають, зважаючи на технічні особливості вікна – розміри та спосіб відкриття стулок. Багато людей користуються послугою ламінації віконного профілю від компанії VIKNALAND, щоб зробити вікно красивим та підходящим до дизайну дитячої кімнати. Тому корпус “дитячого” замку також доступний у різних кольорових варіантах, тож від рами він відрізнятися не буде.

Види замків для вікна у дитячій кімнаті

Всі різновиди “дитячих” замків на вікнах елементарно влаштовані, тому коштуватимуть недорого. Їх класифікують, враховуючи місце розташування на вікні й тип механізму.

Ручка із замком чи кнопкою

Це один із найбільш простих та надійних способів заблокувати стулку. У даному випадку звичайну ручку замінюють спеціальною, обладнаною вбудованим замком. Привести в дію поворотний механізм віконної конструкції можна тільки за допомогою ключа. При цьому заблокувати стулку можна не тільки у закритому положенні. Функціональність фурнітури не обмежується – вікно можна відчиняти, закривати, залишати у режимі провітрювання, але для зміни положення завжди потрібен ключ. Недолік такого механізму один – багатьом важко слідкувати за місцем знаходження ключа та не забувати його у замку.

Найкращий варіант рішення проблеми – кнопка замість ключа. Принцип роботи механізму залишається тим же, тільки для повороту ручки необхідно одночасно натиснути на кнопку. Дитина самостійно не зможе цього зробити, оскільки для натискання кнопки навіть дорослій людині доведеться докласти зусиль. Така ручка позбавляє дорослих від постійного носіння ключа, тому є найбільш популярною на сьогоднішній день. Однак, щоб встановити такий захист на вікна від дітей, купити доведеться повністю нову ручку із кнопкою чи замком та замінити нею звичайну.

Накладний “дитячий” замок на вікно

Конструкція накладного замку представлена у вигляді основної частини із запірним механізмом та додаткового блоку з отвором для “язичку”. Останній прикріплюється до рами, а основний елемент – до нижньої частини стулки. Щоб встановити пластикове вікно у режим провітрювання, ключ не потрібний. Та відкрити вікно повністю без нього не вийде.

Встановити накладний “дитячий” замок на пластикові вікна можна самостійно:

  • використовуючи саморізи, основний блок прикручують до рухомої частини віконного модулю;
  • розмічають місце на рамі, де буде розташований додатковий блок відповідно положенню основного;
  • за допомогою дриля роблять отвори для додаткового блоку та закріплюють його на рамі.

Зазвичай комплектація накладного замку містить два ключа та утримувач, який служить нагадуванням для дорослих про те, що ключ забутий у замку.

Вбудовані замки на пластикові вікна

Із назви неважко здогадатися, що вбудований чи врізний “дитячий” замок захований всередині віконної конструкції. Переваги очевидні – зовнішній вид модулю не змінюється, функціональність фурнітури також не постраждає. У даному випадку монтаж краще довірити професіоналу. Щоб встановити врізний замок, майстер повинен виконати ряд таких дій:

  • у нижньому кутку стулки фрезерувальною машиною зробити отвір розміром, що відповідає замку;
  • до цього отвору помістити основну частину запірного механізму чи закріпити за допомогою болтів;
  • другий блок з отвором для ключа аналогічним способом врізати у раму нерухомої частини вікна.

На перший погляд нескладний алгоритм дій потребує максимальної точності та обережності. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд віконного модулю, “дитячі” замки на вікна краще замовити разом з вікном чи довірити їх встановлення спеціалістам.

Замок із тросом

Такі механізми схожі із замками для велосипедів. Одна деталь розташована на рухомій частині вікна, інша – на рамі, а поміж ними знаходиться трос. Вікно при цьому відчинити можливо, проте з обмеженою амплітудою, яка залежить від дліни тросу. Такі замки бувають з’ємними – за допомогою ключа можна зняти трос й розпахнути стулку до кінця. Найбільш прийнятний замикаючий механізм з тросом для віконних конструкцій розсувного типу.

Замок-блокатор

Представляє собою клямку, яку встановлюють за периметром рухомої частини вікна. Його прикріплюють до поверхні стулки. В опущеному стані вона не перешкоджає відкриванню вікна. у вертикальному – блокує його. Такі фіксатори, як “дитячий” замок на вікна, можуть бути накладними, вбудованими у ручку та врізними в профіль.Клямка також може бути обладнана ключем, але й без неї такий запірний механізм є достатньо надійним – дитина з ним не впорається. Не всім сподобається зовнішній вид вікна із замком-блокатором, проте низька ціна і легкість встановлення цілком виправдовує цей єдиний недолік.

Замок-заглушка чи “розетка”

У даному випадку запірний механізм не передбачений. Зовні вікно виглядає звичайно, але в ньому відсутня ручка. Стулка має отвір для з’ємної ручки, який прикритий заглушкою. Скоріш за все, знайдеться небагато прихильників такого захисту від дітей на вікна, купити та встановити ручку з кнопкою чи замком – легше та зручніше, ніж постійно носити, чіпляти та знов знімати її.

“Дитячі” замки на вікна захищають не тільки від падіння дитини з висоти. Вони також ефективно протистоять незаконому проникненню у дім зловмисників.

У Партнерів VIKNALAND краще одразу замовити комплектацію металопластикових вікон із “дитячим” замком. Ці вікна на базі високотехнологічних профільних систем можна обладнати будь-якими аксесуарами й фурнітурою.