Регулювання пластикових вікон: робити самостійно або викликати майстра?

Металопластикові вікна набули популярності і стали затребуваним продуктом на українському ринку. У чому перевага пластикових вікон? В універсальності, довговічності та відмінних технічних характеристиках, як-то, шумоізоляція, теплоізоляція та сучасний стильний зовнішній вигляд.

Якщо ж ви забезпечите своєчасне та правильне технічне обслуговування таких вікон, вони радуватимуть вас справною роботою набагато довше гарантійного терміну. Що для цього потрібно? Виконувати регулювання вікон. Коли це потрібно робити? У таких ситуаціях:

  • якщо затирається одна або кілька стулок;
  • стулки нещільно прилягають до віконної рами;
  • перехід на сезонний режим — робимо взимку і влітку.

Розглянемо більш детально кожен із цих пунктів. Зауважимо, що впоратися з цим завданням ви зможете самостійно і, у такий спосіб, заощадите на оплаті за роботу майстра. А ваше вікно не тільки слугуватиме довго, але й ліпше виконуватиме свої функції.

Регулювання металопластикових вікон: усуваємо тертя двома способами

Що таке затирання стулок? Це пов’язано з проблемою провисання віконної стулки. Причини можуть бути найрізноманітніші: неправильна експлуатація, часте відчинення та зачинення, невмілий монтаж та інше. Під час користування вікном опущена стулка треться об раму. Якщо не звертати уваги на проблему, євровікно може взагалі вийти з ладу.

Що робити в цій ситуації? Самостійно відрегулювати вікно, виконуючи такі прості дії:

  • Необхідно відчинити вікно і знайти регулювальний гвинт у верхній петлі. З торця вікна на верхній петлі є отвір для шестикутника.
  • За допомогою шестигранника прокрутіть гвинт за годинниковою стрілкою, якщо хочете підняти механізм стулки.
  • Обертання проти годинникової стрілки призводить до його опускання.
  • Виконуючи регулювання, перевіряйте стан вікна. І продовжуйте так робити, поки стулка не займе потрібне положення, аби уникати тертя з рамою.

Як бачите, налаштовувати положення стулки не так складно — для цього знадобиться лише кілька хвилин та мінімум зусиль. Але якщо ви не отримали бажаного результату, спробуйте ще один спосіб регулювання вікна для усунення тертя, виконуючи ці вказівки.

  1. Знімаємо захист із нижньої петлі. Робіть це дуже акуратно.
  2. Потім — виконуємо обертання регулювального гвинта за годинниковою стрілкою, щоби підняти навіс, або проти — щоби опустити.
  3. Після регулювання перевірте стан вікна.

Щоб зробити все максимально правильно, ви маєте з’ясувати, у якому напрямку необхідно крутити гвинт для підняття стулки. Якщо ви зробили все, як годиться, а ситуація не змінилася в кращу сторону, тоді необхідно викликати майстра. Він визначить причину тертя й успішно усуне проблему.

Можна довірити цю задачу фахівцю, який виконував монтаж вашого вікна або звернутися до майстрів, які зарекомендували себе з позитивного боку і зроблять усе максимально швидко та ефективно.

Налаштування вікон: регулюємо щільність притиску стулок

Щоби правильно відрегулювати щільність притиску стулок, потрібно спочатку знайти ексцентрики. Вони знаходяться в торці кожної стулки і призначені для регулювання цієї самої щільності. Від самого початку вони розташовані в середньому положенні, яке підходить до будь-яких умов. Ви ж можете відрегулювати ексцентрики в сторону сильного або слабкого притиску. У першому випадку, їх потрібно опустити й повернути горизонтально. У другому (слабкий притиск) — підняти й поставити прямо.

Для регулювання щільності притиску стулки можна використовувати плоскогубці або шестигранник. Інструменти можуть і не знадобитися, якщо в торці передбачений механізм цього регулювання. У такому разі потягніть ексцентрик на себе й зафіксуйте в положенні, яке вам потрібно.

Завжди уважно оглядайте конструкцію перед тим, як почати роботу. У такий спосіб ви не тільки визначите специфіку роботи механізмів, а й з’ясуєте, які вам знадобляться робочі інструменти. Це може бути шестигранник, плоскогубці, викрутка та інше.

Як відрегулювати пластикове вікно по горизонталі та вертикалі?

Посилювати стулки вікон необхідно і з боку навісів. Це нескладно буде зробити, якщо євровікно рухається тільки по вертикальній вісі. А ось стулки з функцією зимового провітрювання біль складно регулювати.

  1. У першому варіанті (тільки вертикальна вісь) підкрутіть регулювальний гвинт, що знаходиться на нижній петлі.
  2. Якщо передбачено провітрювання взимку, спочатку потрібно відкрити вікно й повернути ручку в положення провітрювання. Щоби посилити щільність прилягання стулки, потрібно прокрутити регулювальний гвинт у напрямку ходу годинникових стрілок, щоби послабити — прокручуйте у зворотну сторону.

Принцип регулювання пластикового вікна майже у всіх ситуаціях однаковий. Результат залежить не тільки від наявності необхідних інструментів, але й від елементарних знань. Ми розповіли про регулювання вікон ПВХ зовсім небагато. Ви ж можете завжди дізнатися про налаштування віконних конструкцій більше, звернувшись до фахівців, або ж знайти потрібну інформацію самостійно в інтернеті. Головне, зробити все вчасно, щоби потім не довелося ставити інші вікна або замовляти дорогий ремонт.