Що таке «теплий» монтаж пластикових вікон

Процес вибору пластикових вікон зазвичай триває довго, оскільки належить визначатися з їх виробником, типом профілю, розміром та формою, а також комплектацією. Але до вибору компанії, яка візьметься за встановлення конструкцій, чомусь ставляться менш серйозно. Встановлювати вікна самостійно, довіряти таку роботу організаціям із сумнівною репутацією чи економити на професійному монтажі – це величезний ризик. Конструкція буде повноцінно виконувати свої функції виключно за умови коректного встановлення.
Багатошаровий чи «теплый» монтаж ПВХ-вікон потрібен для того, щоб забезпечити високі показники тепло-, звуко-, гідро- та пароізоляції віконного блоку. Процес регламентований ДСТУ та підкоряється принципу «зсередини герметичніше, ніж зовні».

Що означає «теплий» монтаж вікон?

Ефективність «теплого» монтажу забезпечується повною герметизацією швів та місць прилягання рами до віконного отвору. Саме це місце є найбільш вразливим зі всієї системи. Одразу після виконаних робіт складно виявити помилки та недоліки, але вже зовсім скоро вони обов’язково стають помітними, та особливо відчутними у холодну пору року.

Монтажні шви не можуть повною мірою виконувати функцію ізоляції, якщо монтаж був виконаний некоректно, неточно або не відповідає ДСТУ. В результаті маємо низку неприємних моментів:

  • підвищуються тепловтрати приміщення, а разом із ними й витрати на опалення;
  • чітко відчуваються «мостки холоду» у проблемних місцях конструкції;
  • з’являється грибок на укосах та безпосередньо на рамі;
    промерзають стики у зимовий час;
  • регулярно присутні протяги у приміщенні;
  • на склопакетах утворюється конденсат.

Можна звернутися у компанію, яка займається встановленням пластикових вікон, із претензією. Але усунути проблему так, щоб уникнути додаткових витрат, рідко вдається. Тому важливо довіряти «теплий» монтаж професіоналам та бажано контролювати цей процес на кожному етапі.

Чим «теплий» монтаж вікон відрізняється від звичайного

Особливість «теплого» монтажу полягає у трьох шарах ізоляції між віконним коробом та отвором у стіні, за що метод і називають багатошаровим.

  1. Внутрішній шар захищає кімнату від тепловтрат, не пропускає пар та вологу до конструкції.
  2. Середній також забезпечує функцію теплозбереження та звукоізоляції.
  3. Зовнішній шар виконує роль захисного елементу від негативного впливу погодних факторів – вітру та опадів. При цьому він забезпечує відведення вологи із приміщення на вулицю.

Такий спосіб забезпечує абсолютну герметичність віконного модулю, але при цьому ніяк не перешкоджає циркуляції повітря за потребою провітрити приміщення. Навпаки – багатошаровий спосіб встановлення пластикових вікон підтримує здоровий мікроклімат у кімнаті, попереджуючи появу грибка та промерзань у зимовий період.

Як виконують «теплий» монтаж вікна

Встановлення пластикових вікон, згідно до технології «теплого» монтажу, передбачає не тільки більш трудомісткий процес. Знадобиться більше часу та матеріальних вкладень, оскільки для цього необхідно придбати додаткові матеріали, зокрема, саморозширювальну, гідроізоляційну та пароізоляційну стрічки.

Загалом, етапів у такого монтажу більше, ніж у звичайного.

  1. У якості матеріалу для внутрішнього шару використовують спеціальну пароізоляційну стрічку, що забезпечуватиме волого- та пароізоляцію середнього шару.
  2. Простір між стіною та рамою заповнюють монтажною піною – вона додатково фіксує короб, перешкоджає проникненню зовнішнього шуму й втратам теплової енергії.
  3. Зовнішнє місце стику ізолюють водонепроникною стрічкою. Вона надійно захищає шар монтажної піни від вітру та опадів, але при цьому не перешкоджає відведенню пару та вологи з конструкції на вулицю.

Таким чином, монтажна піна ізолюється із внутрішньої та зовнішньої сторони. Завдяки захисним шарам, на ній не накопичується волога, що у руйнівний спосіб впливає на даний матеріал.

Переваги «теплого» способу встановлення вікон

Розцінюючи «теплий» монтаж як трудомісткий та витратний процес, варто також розуміти, що в перспективі він все ж таки принесе власнику цих вікон матеріальну вигоду у вигляді зменшення витрат на опалення.

Багатошаровий спосіб монтажу віконних конструкцій підвищує їх експлуатаційний термін, за рахунок таких переваг:

  • захист матеріалів, що заповнюють щілини між рамою та стіною, від вологи, яка проникає як ізсередини, так і з вулиці;
  • попередження промерзання швів у холодну пору року;
  • додаткова фіксація коробу у віконному отворі;
  • ізоляційні шари у сукупності роблять монтажний шов міцнішим та стійкішим до деформації від температурних перепадів та вологості;
  • перешкоджання появі плісняви на віконному блоці та укосах;
  • підтримка оптимального мікроклімату у приміщенні.

Перевага цієї технології також полягає у можливості використання будь-якого будівельного матеріалу.

Це допустимо, завдяки сумісності речовин для швів з усіма видами матеріалів, що використовують на сьогоднішній день. Виконувати роботи такого типу можна у будь-яку пору року. Якщо звичайне встановлення вікон у морозний день неможливе через фізичні властивості монтажної піни, то у «теплий» спосіб це можна зробити навіть у сильні морози. Завдяки спеціальним термостійким матеріалам, температурний діапазон для проведення «теплого» монтажу допускає -10˚С і нижче.
Металопластикові вікна із профільних систем високої якості виробництва VIKNALAND, у поєднанні із професійним «теплим» монтажем служитимуть довгі роки. Мабуть, це найкраще вкладення коштів при облаштуванні житлового приміщення.