Які бувають пластикові вікна

Металопластикові вікна гідної якості служать десятки років, тому їхній вибір потрібно ретельно продумати. ПВХ-конструкції давно підтвердили свою перевагу за всіма експлуатаційними характеристиками. Користувачам тільки залишається зробити вибір серед різноманіття конфігурацій, виходячи з технічних особливостей приміщення та особистих переваг і можливостей. Тут докладно розповімо про види пластикових вікон – чим вони відрізняються, де доцільно встановити ту чи іншу модель та як не помилитись при виборі.

Основні види металопластикових вікон

Класифікація світлопрозорих ПВХ-конструкцій є досить широкою. Їх поділяють за декількома ознаками.

За кількістю стулок вікна бувають: одностулкові, двостулкові, тристулкові і так далі.

За типом стулок:

  • глухі вікна нерухомо зафіксовані в рамі, а тому не дуже зручні в обслуговуванні, але робити всі стулки такими, що відкриваються – недоцільно, до того ж це додаткове навантаження на раму;
  • рухомі секції пластикового вікна, залежно від типу фурнітури, у свою чергу бувають поворотними, відкидними та поворотно-відкидними (комбінованими).

Число секцій визначається залежно від конструктивних особливостей будівлі – розмірів віконного отвору та екстер’єру фасаду. Для невеликого отвору площею до 1.5 кв.м достатньо однієї стулки. Чим більше розміри отвору, тим більше секцій.

Оптимальний варіант – дві стулки. Справа в тому, що чим їх більше, тим більше потрібно вертикальних стійок, які зменшують площу скління приблизно на 10% та збільшують загальну вагу конструкції. Тому без необхідності кількість секцій краще не збільшувати, особливо рухливих

Для деяких фасадів їх кількість регламентована містобудівними нормами та змінювати їх без дозволу відповідних органів не можна – наприклад, коли фасад виходить на центр міста або важливий об’єкт.

За конструкцією профілю:

  • клас А – з товщиною зовнішньої стінки від 2.8 мм та внутрішньої – від 2.5 мм, такі вікна призначені для житлових приміщень;
  • клас В – легше проводять тепло за рахунок меншої товщини профілю (зовнішня – до 2.7 мм, внутрішня – до 2 мм), призначені для неопалюваних приміщень;
  • клас С – до них технічні вимоги не пред’являються, такі конструкції встановлюють у складських та виробничих приміщеннях.

Також, залежно від особливостей конструкції профілю, металопластикові вікна відрізняються кількістю камер. Теплозберігаючими вважаються конфігурації з 5-7 камерами. Для регіонів із теплим кліматом та нежитлових приміщень без опалювальних приладів достатньо 3-4 камери.

Армування всередині ПВХ-профілю надає конструкціям жорсткість, довговічність та зносостійкість. Профілі не деформуються від температурних перепадів та важких багатокамерних склопакетів. За умови правильної установки вони можуть прослужити не один десяток років.

Залежно від типу приміщення та його конструктивних особливостей, бувають вікна: фронтальні, кутові, еркерні або мансардні.
За формою конструкції пластикові вікна можуть бути: прямокутними, трикутними, арочними або будь-якої нестандартнох форми. Завдяки сучасній технології гнуття арок, сьогодні можна втілити практично будь-яку дизайнерську ідею з металопластиковими вікнами. Колір ПВХ-вікна також може бути різним – профілі давно перестали бути виключно білими. За допомогою ламінації, можна виготовити вікно, яке гармонійно виглядатиме в інтер’єрі.
За типом склопакетів вікна поділяють на однокамерні, двокамерні та багатокаменрні. Важливо не плутати із кількістю камер профілю. Камера в склопакеті – це герметично ізольований простір між шарами скла, з’єднаними дистанційною рамкою. Але, як і з профільною системою, чим більше камер – тим “тепліше” вікно.

За функціональністю пластикові вікна бувають:

  • енергоефективними – якщо мають тепловідбивне напилення на поверхні скла;
  • протизламними – з протиударним склом та протизламною фурнітурою;
  • звукоізоляційними – з інертним газом у камері склопакета, який робить його антирезонансним.

Залежно від комплектації вікна можуть мати різний набір функцій. Сучасні виробники пропонують ПВХ вироби, які здатні створити комфортний мікроклімат у будь-якому приміщенні.

Дизайн металопластикових вікон

Різноманітність видів металопластикових вікон можна зробити ще ширшою, якщо врахувати всі можливості дизайну, які застосовуються до ПВХ-профілів. Наприклад, ламінація профілю дозволяє випускати вироби у більш, ніж 200 відтінках.
Крім того, ламінаційна плівка додатково захищає поверхню від механічних пошкоджень, подовжуючи йому тим самим експлуатаційний термін.

Дизайн пластикових вікон можна урізноманітнити за рахунок декорування склопакетів. За допомогою вітражів, їм можна надати унікального вигляду. Тонуюча плівка допоможе зі звичайного скла зробити кольорове, сонцезахисне, матове або дзеркальне.

Сучасні технології дозволяють нам обирати не просто практичні вікна. Завдяки ПВХ-профілям компанії VIKNALAND, у кожному будинку можуть стояти мультифункціональні, красиві та довговічні віконні конструкції. Ці вироби відповідають вітчизняним та міжнародним стандартам якості. Партнери VIKNALAND завжди дають гарантію на свою продукцію, оскільки впевнені у її відмінній якості. Замовляйте потрібну комплектацію під ключ, і ви отримаєте високоякісні вироби з професійним встановленням та гарантією на виконану роботу.