Компанія VIKNALAND вже далеко не перший рік успішно займається виробництвом ПВХ-профілів. Але що таке ПВХ? Розшифровка ПВХ звучить як «полівінілхлорид». Ця речовина також відома як поліхлорвініл, вініл, хосталіт, віннол, вестоліт.
ПВХ – це полімер вінілхлориду, основою для отримання якого є ацетилен. Вінілхлорид вже давно зарекомендував себе як одна з найважливіших хімічних сполук, що переробляється в ПВХ і надалі використовується для виробництва найрізноманітнішої продукції.
Полівінілхлорид: історична довідка
Вінілхлорид відкрив французький хімік Анрі Віктор Реньо, який здійснив свій прорив в 1835 році. У 1872 році німецьким хіміком Ойген Бауманом був розроблений ПВХ: його синтез відбулося в результаті впливу світла на розчин вінілхлориду, що стояв на підвіконні. Через кілька десятиліть в 1912 році німець Фріц Клатте став першою людиною, якій вдалося розробити промисловий синтез полівінілхлориду. Саме він був удостоєний патенту на технологію виробництва ПВХ. У 1930-х роках на території Німеччини почали масово виробляти даний матеріал.
Активне застосування ПВХ почалося після закінчення Другої світової війни. Сьогодні з матеріалу виготовляються найрізноманітніші речі: посуд, труби, електроізоляція і так далі. Також полівінілхлорид знайшов своє застосування і у виробництві пластикових вікон.
Особливості ПВХ матеріалу
Якщо розглядати ПВХ з точки зору будови, то мова йде про аморфний полімер. Фізико-хімічні властивості ПВХ – це в першу чергу висока міцність, хімічна стійкість, негорючість.
Полівінілхлорид є універсальним полімером. Залежно від того, яким способом він був отриманий і за яким рецептом виготовлений, пластик доступний в широкому асортименті: існують жорсткі, м’які, прозорі і непрозорі варіації, з експлуатаційними температурами від -80 до + 90-110 градусів за Цельсієм.
В якості основної сировини для синтезу ПВХ використовується хлор (57%). Решта 43% припадають на продукти нафтопереробки.