Еркерні вікна: переваги й недоліки

Еркери — це багатогранні виступи в стіні будівлі, засклені низкою вікон, які розташовані під певним кутом відносно один одного. Особливість такого архітектурного рішення полягає в тому, що всі віконні блоки з’єднані між собою одним додатковим спеціальним профілем — еркерною трубою з адаптерами. У перекладі зі старофранцузької «arquier» перекладається, як «захисник». Ймовірно, раніше такі виступи використовували для того, щоби відстрілюватися від ворога, який наступав на фортецю.

Чим хороші еркерні вікна

Еркерні вікна поки не дуже поширені в нас, оскільки їхнє встановлення вимагає певних конструктивних особливостей будівлі. Для європейської архітектури це буденно та пов’язано з історією, а в нашій країні таке вікно досі зовні викликає непідробну цікавість та захоплення перехожих. Еркери виглядають вишукано, ефектно та навіть аристократично. Поступово вони стають дедалі популярнішими й трапляються тепер не тільки в заміських котеджах, але й у багатоквартирних будинках.

Крім естетики та відчуття стародавньої розкоші, еркерні вікна надають їхньому власникові такі переваги:

  • за рахунок великої площі скління, у кімнату проникає велика кількість природного денного світла;
  • добре освітлена кімната візуально виглядає більше;
  • там, де розташовані еркери, можна обладнати зону релаксу, обідній стіл або «зелену» зону з кімнатними рослинами;
  • є можливість ефектно задекорувати еркерні вікна, зробити їх родзинкою свого інтер’єру.

Серед недоліків таких вікон — особливі вимоги до монтажу та висока ціна порівняно зі стандартними конструкціями. Однак витрати виправдані, зважаючи на майбутню економію електроенергії на освітлення. Крім того, встановивши вікна з якісних ПВХ-профілів із теплоощадними склопакетами від Партнерів VIKNALAND ви матимете змогу скоротити витрати на опалення.

Встановлення еркерних вікон супроводжується деякими труднощами, які обумовлені:

  • по-перше, нетиповим навантаженням на раму та з’єднувальні елементи;
  • по-друге, необхідністю об’єднати кілька блоків у єдину конструкцію;
  • по-третє, максимально високою точністю вимірів, оскільки такі вікна завжди виготовляють за індивідуальним проєктом. Тут немає можливості підганяти ширину, особливо в місцях стику рам.

Партнери VIKNALAND професійно виконують заміри, унеможливлюючи неточності та помилки в розрахунках.

Коректний монтаж такої складної конструкції передбачає використання армованої еркерної труби, до якої примикають перехідники. Останні можна фіксувати під будь-яким кутом порівняно одного до іншого. Необхідно стежити за тим, щоби не утворився занадто гострий кут між стулками, інакше знадобляться дві автономні системи.

Вибір склопакета для еркерного скління

Залежно від вимог до приміщення, у якому будуть встановлені еркери, можна вибрати склопакети з різними характеристиками.

  • Якщо кімната неопалювана — балкон або лоджія, можна віддати перевагу недорогим еркерним трубкам та малокамерним профілям.
  • Для житлової кімнати з опаленням слід вибирати теплоощадні та шумоізоляційні вікна з подвійним і більше профілем.

Еркерні ПВХ-вікна можуть бути різної форми: трапецієвидні, трикутні, напівкруглі. Щодо розташування вони бувають фасадними та кутовими.

Іноді конструктивні особливості будівлі передбачають наявність стіни між секціями, що набагато полегшує процес встановлення. Якщо їх встановлюють у багатоквартирних будинках замість балкона або в новобудовах із двоповерховими квартирами, це вимагає відповідних конструктивних та інтер’єрних рішень всередині приміщення.

Як використовувати еркери

Утворену еркерами нішу можна використовувати по-різному:

  • зробити суцільне широке підвіконня та розташувати на ньому подушки — у такій зоні відпочинку можна читати книжки;
  • організувати зону їдальні, розмістивши там обідній стіл;
  • облаштувати оранжерею або зимовий сад, чому сприяє велика кількість природного світла;
  • поставити диван або крісло-гойдалку та журнальний столик;
  • п’єдестал із ванною на ніжках, якщо це спальна кімната — таке незвичайне рішення з’явилося досить недавно та набирає популярність;
  • влаштувати дитячу ігрову зону.

Еркерні вікна не можна назвати універсальним рішенням, не в кожній споруді можна встановити їх, навіть якщо є передумови — лоджія, наприклад, за рахунок якої можна розширити кімнату. Часто, щоби мати можливість встановити складний багатогранний віконний блок, доводиться провести підготовчі будівельні роботи. Якщо віконний модуль має профіль високої якості, а встановлення виконано правильно, еркери слугуватимуть не один десяток років. Залишається тільки гідно оформити їх та правильно розставити акценти в інтер’єрі.