Коли потрібно замінити склопакет?

Заміна склопакета у пластиковому вікні – зручний спосіб оновити, удосконалити чи відновити цілісність конструкції. Порівняно із заміною вікон, така процедура найбільш прийнятна. Тут не потрібні демонтаж та встановлення віконного короба, а це означає, що заміна склопакета дозволяє уникнути будівельного сміття та непогано заощадити. Тут розповімо про те, як замінити склопакет та який краще обрати.

Коли потрібна заміна склопакета

Можливість замінити склопакет в окремій секції – одна з переваг сучасних металопластикових вікон. Така потреба може виникнути з наступних причин:

  • порушена герметизація склопакета;
  • пошкоджено скляне полотно;
  • недостатня звукоізоляція;
  • необхідність посилити ударостійкість скла;
  • потреба у теплозберігаючих вікнах;
  • бажання замінити звичайне скло сонцезахисним.

Візуальні ознаки того, що склопакет слід поміняти

  • утворення конденсату на внутрішній поверхні скла свідчить про розгерметизацію камери;
  • тріщина на склі внаслідок термічного шоку чи неправильного монтажу;
  • подряпини або повністю розбите скло від механічного впливу.

Що краще – заміна склопакета чи нове вікно?

Часто склопакетом помилково називають все металопластикове вікно, що не є некоректним. Склопакет є елементом вікна, який складається з двох та більше шарів скла, з’єднаних між собою дистанційною рамкою і спеціальними матеріалами, які роблять конструкцію герметичною.

Перші ПВХ-вікна зі склопакетами з’явилися кілька десятків років тому. З кожним технологічним проривом їх експлуатаційні характеристики ставали дедалі кращими. І на сьогоднішній день металопластикові вікна – довговічні та багатофункціональні, особливо якщо вони виготовлені з профілю VIKNALAND.Тому багато споживачів стикаються з такою проблемою, як замінити склопакет або купити металопластикові вікна з покращеними параметрами.

Якщо модифікація профільної системи влаштовує, ПВХ-поверхня біла та непошкоджена, а до стану фурнітури немає зауважень, то заміна склопакета – найкращий варіант. Можна замовити нові склопакети та таким чином швидко відновити або оновити конструкцію.

Заміна склопакета: позитивні сторони

  • можна уникнути пильних робіт, будівельного сміття і навіть не готувати приміщення;
  • процедура не вимагає демонтажу віконного коробу, тому відбувається швидко;
  • заміна склопакета коштуватиме приблизно наполовину дешевше, ніж нове вікно;
  • у процесі робіт не зачіпаються укоси, відливи, підвіконня – їх не доведеться оформляти наново.

Перед тим, як замінити склопакет, слід перевірити стан віконного короба – чи немає продування, в якому стані фурнітура, чи цілі ущільнювачі та інші моменти.

Якщо вікно є недостатньо герметичним, потрібно переконатися, що справа дійсно в склопакеті, перш ніж замінити його.

Як зрозуміти, що склопакет потрібно оновити?

Термін експлуатації металопластикових вікон вимірюється десятиліттями. Але час іде, технології змінюються, а вікна й надалі стають більш досконалими. Про застарілі склопакети свідчать такі “симптоми”:

  • у приміщенні холодно, незважаючи на роботу опалювальних приладів;
  • чутно звуки за вікном, тому що склопакет не здатний забезпечити хорошу шумоізоляцію;
  • у жарку пору року приміщення швидко нагрівається від променів сонця;
  • доводиться оплачувати великі рахунки за опалення;
  • на низьких поверхах доводиться терпіти погляди перехожих;
  • були спроби злому з метою проникнути всередину приміщення;
  • естетично жахливі грати на вікнах псують весь вигляд;
  • відбулася розгерметизація у рамках природного зносу.

Вікна із застарілими склопакетами не здатні забезпечити той рівень комфорту, який пропонують сьогодні кращі виробники – такі, як Партнери VIKNALAND, наприклад. Сучасне скло стало енергоефективним та сонцезахисним, здатним забезпечити власнику безпеку та звукоізоляцію.

Який склопакет обрати?

Перед тим, як замінити склопакет у пластиковому вікні, слід визначити функції, які він має виконувати. Пріоритети в цьому випадку розставляють залежно від особливостей розташування будівлі та експлуатаційних проблем приміщення.

Великі рахунки за комунальні послуги

У жарку пору року доводиться платити за електроенергію, яку активно споживає кондиціонер. Взимку відповідно приходять рахунки з великими сумами за опалення. Вирішити проблему допоможуть теплозберігаючі склопакети з металізованим напиленням на внутрішній поверхні скла.

Так зване, і-скло відображає теплову енергію від приладів опалення, роблячи роботу останніх удвічі ефективнішою. Інертний газ усередині теплозберігаючого пакета зменшує теплопровідність скла. Влітку такі склопакети діють за зворотною схемою – покриття на склі відбиває сонячні промені, а тому приміщення не нагрівається так інтенсивно, як із звичайним склом. Для південних регіонів і приміщень з вікнами на південний бік енергоефективні конструкції укомплектовують сонцезахисним склом, що не пропускає ультрафіолетове випромінювання. Такі вікна не тільки зберігають прохолоду, але і захищають предмети інтер’єру від вигоряння.

Шум із вулиці

Ця проблема актуальна для тих людей, що живуть поблизу автомагістралей, центральних проспектів, аеропортів і залізничних колій. Вікна з поганою звукоізоляцією не захищають навіть від криків дітлахів за вікном. З антирезонансними склопакетами звукоізоляція буде ідеальною.

Безпека у приміщенні

Крайні поверхи завжди знаходяться в зоні ризику, тому що доступ до таких приміщень легший, ніж до інших. Часто в такі вікна “прилітають” м’ячі та каміння. Відмінна альтернатива гратам на вікнах – склопакети з протиударним загартованим склом або багатошаровим триплексом.

Заміна склопакета у ПВХ-вікнах – що ще враховувати?

Встановлення склопакета із сонцезахисними властивостями недоцільне там, де приміщення зазнає дефіциту природного освітлення. Але теплозберігаючі властивості у такому разі необхідні. Тоді варто обирати енергоефективні склопакети без захисту від сонячного проміння.

Поширена думка про те, що багатофункціональне скло негативно впливає на зростання кімнатних рослин. Насправді обсяг світла, що надходить через звичайне скляне полотно і мультифункціональний склопакет відрізняється на 15%. А ось вихід вікна на північний бік забезпечує вп’ятеро менше ультрафіолету. Покриття на склі створює комфортні умови для кімнатних рослин, попереджуючи опіки. Не доведеться прибирати їх в інше місце під час найінтенсивніших сонячних променів.

Як замінити склопакет у металопластиковому вікні?

Виконавши лише кілька кроків, можна оновити своє вікно та насолоджуватися комфортом.

  1. Знайти представників VIKNALAND у своєму місті на офіційному сайті компанії.
  2. Зателефонувати за вказаними телефонами або відвідати офіс, щоб отримати консультацію, дізнатися, скільки коштує заміна склопакета, та викликати спеціаліста для замірів.
  3. Оформити замовлення та укласти договір.
  4. Дочекатися встановлення конструкції.

Якщо вам потрібно замінити склопакети в ПВХ-вікнах, звертайтеся до Партнерів VIKNALAND. Найближчим часом ви зможете насолоджуватися ідеальним мікрокліматом та оцінити різницю.

Чи можна замінити склопакет вікна своїми руками?

Заміна склопакета відбувається швидко, чисто та нескладно. Проте процедура потребує максимальної обережності та професіоналізму. Один неправильний рух або помилка обернеться розбитим або тріснутим склопакетом, перекосом стулки та некоректною роботою фурнітури.