Види обмежувачів відкривання стулки вікна

Фіксатор відкривання, або обмежувач відчинення віконної стулки, – це елемент фурнітури, за допомогою якого стулка фіксується та утримується в конкретному положенні. Фіксатор може працювати в межах 10-90 градусів відчинення стулки. Встановлення фіксатора необхідне для запобігання удару стулки об відкос при відчиненні вікна або при пориві вітру. Також обмежувач знижує ймовірність пошкодження відкосів або речей, що лежать поруч. Фіксатор стулки не входить у стандартну комплектацію вікна, тому його потрібно купувати окремо.

Як закріпити обмежувач відчинення вікна?

Для кріплення фіксатора можна використовувати верхню або нижню частину вікна. Завдяки цьому елементу вікно не буде різко відчинятись, якщо, наприклад, подує сильний вітер. Механізм для фіксації дозволяє самостійно визначати, під яким кутом відчиняється стулка. Нерідко віконну конструкцію фіксують в режимі провітрювання, залишаючи невелику щілину для циркуляції повітря у приміщенні.

Обмежувач можна встановити ​​на будь-яке металопластикове вікно. Воно може бути поворотним, відкидним або комбінованим – це немає значення. Якщо правильно закріпити обмежувач відчинення стулки вікна, він навіть може виконувати функцію мікрощілинного провітрювання в прохолодну погоду. Існують спеціальні моделі таких фіксаторів не тільки для віконних, але і для дверних конструкцій.

Види обмежувачів відчинення стулок

У відкидних конструкціях застосовують вбудовану або зовнішню гребінку. Якщо ж говорити про поворотно-відкидні вікна, використовують постійний обмежувач або такий, що вмикається. Найпростіший різновид обмежувача для відкидного вікна – це зовнішня гребінка. Вона дозволяє зафіксувати стулку в проміжних положеннях з урахуванням параметрів висоти вікна. Та це впливає на естетику.

Вбудована гребінка

Встановлення прихованої або вбудованої гребінки не вплине на естетику в кімнаті, тому цей вид обмежувача відчинення стулки є найпопулярнішим вибором. Прихована модель має ідентичні характеристики з відкритою, але не є помітною в порівнянні з попереднім різновидом.

Обмежувач постійної дії для віконної стулки

Якщо стулка вікна відчинена і не зафіксована, вона в будь-який момент може самостійно зачинитися або відчинитися через порив вітру. Щоб такого не було, застосовується спеціальне постійне гальмо для стулок. Воно спрямоване на створення опору при відчиненні або зачиненні стулок. Для регулювання рівня опору використовують спеціальний гвинт.

Якщо на віконній конструкції є гальмо постійної дії, стулка буде зафіксована в конкретному положенні, а для її зміщення потрібно буде докласти особливих зусиль. Так вікно не закриється через протяг. Але є й недолік – користування вікном буде не таке зручне. Тому такий тип обмежувача не дуже популярний серед покупців.

Обмежувач для стулки вікна, що вмикається

Цей гальмівний пристрій для вікон набагато зручніший в порівнянні з попередньою моделлю, оскільки закривати вікно не так складно. Нерідко цей пристрій використовують на балконних дверях, які завжди можна легко поставити в режим провітрювання. Гальмівна система не матиме впливу на естетику віконної конструкції.

Замовити ПВХ-вікна з обмежувачем відчинення вікна можна в офіційних партнерів «VIKNALAND». Грамотні майстри проконсультують і запропонують послуги заміру та монтажу металопластикових вікон та дверей, а також всілякої фурнітури в найкоротші терміни.