Це має знати кожен

Придбання пластикових вікон – це аж ніяк не повсякденне заняття. У більшості споживачів воно викликає певні складнощі. Адже багато хто з нас зовсім не знайомий ні зі спеціалізованими поняттями віконної галузі, ні з конструктивними особливостями пластикового вікна. Щоб з усім цим розібратися, потрібно чимало часу й зусиль. Та й ознайомитися з пропозиціями різних виробників теж не завадило б, оскільки фірм, що займаються виготовленням, продажем і установкою пластикових віконних конструкцій, дуже багато.

Важливо усвідомити, що не буває хороших вікон за надмірно низькою ціною. Це ж твердження можна сміливо застосовувати і до будь-яких інших товарів. Тому не варто обирати вікна, керуючись виключно ціною, тим більше що в дешевизні завжди знайдеться якийсь підступ, нехай і не помітний на перший погляд. Часто приваблюють занадто низькими цінами недобросовісні фірми чи шахраї. Зв’язавшись з ними, ви в кращому випадку отримаєте неякісні вікна, а в гіршому – просто позбудетеся власних грошей. Отже, на що ж у першу чергу слід звертати увагу при виборі пластикових вікон?

Зазвичай покупців вікон із ПВХ-профілю цікавить виключно сам профіль, а саме лише його назва, а не властивості матеріалу й особливості конструкції. Мало хто насправді цікавиться фурнітурою, склопакетом та іншими важливими моментами. Можна замовити вікна з дорогого профілю й заощадити на інших елементах, та це загрожує неприємними наслідками аж до швидкої поломки вікон. Тому необхідно ретельно обирати всі комплектуючі, а не тільки ПВХ-профіль, ставлячи якомога більше запитань менеджеру щодо всіх нюансів. Обов’язково попросіть менеджера показати сертифікати, що підтверджують якість пропонованої продукції.

При огляді зразків вікон у магазині зверніть увагу на поверхню профілю, якість зачистки зварних швів, чи добре стикуються штапики в кутах, чи повноцінно функціонує фурнітура. За цими параметрами ви зможете зробити висновок про якість зборки. А це теж дуже важливо. Якщо операції зі збірки виконані непрофесійно, з великими похибками і дефектами, навіть за хороших комплектуючих ви ризикуєте стати власником неякісних пластикових вікон.

Не намагайтеся встановити вікна власноруч, краще також замовте їх монтаж. При цьому поцікавтеся про технології монтажу й матеріалах, що використовуються, а також про досвід роботи монтажної бригади. Замовляючи вікна разом з монтажем, ви довіряєте установку компетентним людям з необхідними навичками. Крім того, ви отримуєте гарантію на проведені роботи та сервісне обслуговування.

При оформленні замовлення уважно переглядайте договори про придбання та встановлення вікон. У них повинна бути надана чітка інформація про параметри віконних конструкцій, терміни доставки й виконання монтажу, про відповідальність сторін і гарантійних зобов’язаннях.