Для максимально зручної експлуатації металопластикових вікон існує фурнітура, що дозволяє проводити провітрювання приміщення в різних режимах у залежності від пори року та кліматичних умов.
Традиційна відкидна, підвісна або поворотно-відкидна фурнітура дозволяє стулці відхилятися для режиму провітрювання при певному положенні ручки (зазвичай максимальний зазор у 13 см можна відрегулювати залежно від необхідного кута).
Інший механізм – обмежувач – являє собою своєрідну «гребінку», завдяки якій можна зафіксувати відкриту стулку в будь-якому положенні: і в поворотному, і у відкидному.
Щоб не вистудити кімнату взимку, встановлюють спеціальну фурнітурну систему «зима-літо». Завдяки їй кут відхилу стулки в холодну пору року можна зменшити до 4 мм.
При установці похило-зсувних вікон стулку можна відкривати в додатковий спосіб – паралельно рамі, що забезпечує безпечне мікропровітрювання приміщення. При зазначеному режимі відкривання утворюється 5-міліметровий зазор, який не зменшує протизламні характеристики вікна. Тобто навіть їдучи у відпустку, ви зможете залишити стулку в режимі мікропровітрювання, не боячись несанкціонованого проникнення до своєї оселі.
Віконні системи VIKNALAND оснащені металевою фурнітурою від кращих виробників Німеччини, Австрії, Італії, Туреччини – ТМ Maco, Siegenia, HAUTAU, GEZE, Endow.
Детальніше про різні типи фурнітури читайте в наших публікаціях «Функції віконної фурнітури» та «Додаткові можливості фурнітури».