Крім основного свого призначення – відкривання-закривання стулки – сучасна віконна фурнітура має додаткові корисні можливості, про які далеко не всі підозрюють. До них належить захист від злому вікна.

противовзломная фурнитураНавіть досвідчений зломник не зможе просто так проникнути до будинку через вікно, якщо господарі встановили спеціальні елементи, що захищають від несанкціонованого проникнення. До такої протизламної фурнітури належать цапфи, крюкові запори, ручки із замком, відповідні планки тощо.

Важливо знати, що протизламну фурнітуру нескладно поставити на вже встановлене вікно, замінивши або ж доповнивши при цьому старі елементи протизламними.

Для того щоб виламати вікно з такими деталями, необхідно докласти чималу силу (близько 800 кг на один запірний механізм, яких по периметру рами безліч). Як результат, зломник витратить значно більше часу на відкривання вікна й обов’язково створить шум, що привертає зайву увагу. Врешті правопорушник або відступить сам, зустрівши на своєму шляху несподівану перешкоду, або ж збільшиться шанс його затримки правоохоронними органами.

Сучасним ноу-хау, що гарантує безпеку та енергозбереження вікон, є так звані контактрони. Це спеціальні магнітні датчики, що відіграють роль охоронної сигналізації або інформують господаря про поточний стан вікна. При спробі несанкціонованого проникнення через вікно негайно спрацює сигналізація. Але датчики не спрацюють в тому випадку, якщо грабіжник розіб’є скло, не виламавши при цьому стулку.

Тому для захисту віконного скла від розбивання існують спеціальні протиударні та броньовані плівки. При тискові на скло з плівкою з’являються тріщини, але уламки не розсипаються, оскільки їх утримує сама плівка. Зломник може спробувати видавити скло повністю, та це потягне за собою значний шум, що привертає увагу.

Таким чином, завдяки спеціальним плівкам міцність скла збільшується в багато разів і розбити його практично неможливо. Недарма броньовані плівки активно використовують установи, чия діяльність пов’язана з підвищеним ризиком несанкціонованого проникнення.

Що ж, встановлювати протизламну фурнітуру, протиударне скло або ж і те , й інше – обирати вам. Але пам’ятайте, що ці способи убезпечити свій будинок працюють на 100% тільки при наявності в приміщенні сигналізації. Тому до питання безпеки варто підходити комплексно.