Кількість камер у віконному профілі впливає на такі показники, як теплозахист, міцність і звукоізоляція.
4 або 5 герметичних повітряних камер мінімізують теплообмін усередині профілю, що не дозволяє температурі повітря ззовні будівлі вплинути на мікроклімат в приміщенні. Іншими словами, незалежно від погодних умов, вікна з багатокамерного профілю не пропустять у ваше житло холод взимку та спеку влітку.
Що ж до міцності, то наявність 4-х або 5-ти камер в профілі створює додаткову стійкість до різного роду механічних навантажень: вітрових, експлуатаційних або при спробі несанкціонованого проникнення. Профільні системи VIKNALAND, наприклад, витримують тиск на розрив до 550 кг (дверна стулка – до 700) на стандартний зразок кута. Тобто розламати віконну раму з багатокамерного профілю вкрай складно.
Крім усього, багатокамерність профілю впливає на рівень звукоізоляції. При правильному підборі профільної системи та склопакета шум ззовні можна звести до 40-45 дБ в приміщенні (легке шелестіння листя), навіть якщо ви мешкаєте в досить шумному місці.
До слова, традиційний трьохкамерний профіль не відповідає ДСТУ та ДБН, оскільки його міцнісні та теплоізоляційні показники менше потрібних. Тому ми не рекомендуємо ризикувати й одразу зупинити свій вибір саме на тих вікнах, які відповідатимуть нормам теплозбереження й мають необхідні сертифікати відповідності.