Вікна самі по собі не можуть створювати задуху: металопластикове вікно або перебуває в герметичному закритому стані, або ж дозволяє повітрю проникати в приміщення, перебуваючи в режимі провітрювання або будучи й зовсім відкритим. А так званий міф про задуху пов’язаний із тим, що всі звикли до негерметичності старих віконних рам, які пропускають повітря незалежно від того, хочемо ми цього чи ні, тим самим дозволяючи вікнам «дихати». І взимку, до речі, також, що раніше спричинювало регулярне сезонне заклеювання вікон паперовою стрічкою.
Герметичність – одна з відмінних рис сучасних металопластикових вікон. Герметичність забезпечує комфортний клімат у будинку за рахунок відсутності продувань, протягів, наморожування.
Зважаючи на те, що металопластикові вікна перешкоджають стихійному надходженню повітря в приміщення, необхідно регулярно проводити провітрювання (кілька разів на день по 15 хвилин цілком достатньо). Інший вихід – встановити фурнітуру для мікропровітрювання. У такому випадку навіть у холодну пору року можна буде залишати вікно відкритим на кілька міліметрів, що дозволить свіжому повітрю надходити в приміщення без ризику його вистудити.