Міф про те, що віконний пластик шкідливий для здоров’я, виник, імовірно, через «підозрілу» назву його основного компоненту – полівінілхлориду (ПВХ). До того ж у процесі виробництва до пластику додається ще й свинець, що часто насторожує й бентежить споживача. Тому важливо розуміти деякі основоположні речі про сучасну ПВХ-продукцію.
ПВХ абсолютно безпечний для людини завдяки своїм унікальним властивостям (незважаючи на те, що є продуктом складного хімічного синтезу). Полівінілхлорид є сьогодні одним із найпопулярніших матеріалів. Озирнувшись навколо, ви помітите, що значна частина оточуючих вас предметів щоденного використання частково або повністю виготовлені з ПВХ: електричний чайник, лінолеум, меблі, шпалери, що миються, одяг та аксесуари зі шкірозамінника й навіть медичні рукавички.
Що ж до свинцю, то численні дослідження доводять, що в готовому виробі він не несе ніякої загрози. Виробники ПВХ-продукції наводять такий показовий приклад: практично в кожному домі є кришталь, а це не що інше, як скло зі свинцем, причому в значно більшому ступені, ніж у ПВХ-пластикові. Тим не менше, ніхто не вважає кришталь небезпечним для здоров’я.
Тому слід розуміти, що сучасні технології не стоять на місці й рецептура ПВХ-профілю для виробництва вікон і дверей також постійно вдосконалюється. Що ж до профілю VIKNALAND, то він пройшов багаторазові дослідження й сертифікований, а це в свою чергу доводить його відповідність встановленим медичним критеріям безпеки. Іншими словами, профіль VIKNALAND абсолютно нешкідливий для здоров’я людини.