Це невід’ємні елементи віконної конструкції, які роблять її експлуатацію по-справжньому зручною, а зовнішній вигляд досконалим. В нас є все необхідне від підвіконня до москітних сіток. Нові ручки та гумові прокладки додають новий рівень комфорту.

Підвіконня

Практично жодне вікно не обходиться без підвіконня. Це невід’ємний елемент віконної конструкції , який робить її експлуатацію по-справжньому зручною, а зовнішній вигляд – завершеним та естетичним. Крім того, якісне підвіконня має теплозахисні властивості: воно утримує потік теплого повітря від опалювальних приладів, утворюючи теплий повітряний прошарок біля вікна та ділянки стіни, що примикає до нього.

Асортимент підвіконь, що пропонуються ринком на даний момент, величезний: підвіконня з дерева, ДСП, ПВХ, ламінованих MDF-плит, натурального та штучного каменю, металізованих сплавів, композитних матеріалів. Різні функціональні та якісні характеристики, широка кольорова гама, а також гнучка цінова шкала дозволяють підібрати саме таке підвіконня, яке ідеально підходить до кожного вікна й задовольняє всі запити споживача.

Отже, найбільш затребувані, якісні та практичні варіанти підвіконь – з дерева, ДСП і MDF, а також ПВХ.

Підвіконня з дерева 

Дерев’яні підвіконня виготовляються з масиву деревини (сосни, дуба, бука, ясена та інших порід), зі склеєних по ширині деревних планок або – найбільш бюджетний варіант – накладок з тонкого шпону натуральної деревини на бетонну основу.

Переваги: ​​натуральність, екологічність, презентабельний зовнішній вигляд.

Недоліки: потребують ретельного догляду, чутливі до впливу вологи, схильні до набухання, деформації, розтріскування, потребують періодичного підфарбовування або лакування. У підвіконь з масиву деревини досить висока ціна.

Підвіконня з ДСП і MDF 

Виготовляються зі спресованих деревно-стружкових матеріалів і зверху вкриті тонкою плівкою ламінату, який захищає підвіконня від промокання, вицвітання і механічних ушкоджень. Ламінуюча плівка може бути різних кольорів і текстур: під дерево, камінь тощо.

Переваги: ​​декоративність, невибагливість у догляді, міцність, термостійкість, стійкість до сонячного світла, несхильність до гниття і зміни розмірів, демократична ціна.

Недоліки: бояться тривалого впливу вологи, тим більше води (хоча поверхня захищена плівкою, волога може потрапляти в глибокі шари з торців підвіконня). При пошкодженні покриття підвіконня також починає вбирати вологу, а ремонт досить проблематичний.

Підвіконня з ПВХ

Підвіконня із полівінілхлориду (ПВХ) – найбільш універсальний, практичний і довговічний варіант рішення. Виготовлені з того ж матеріалу, що і ПВХ-профілі, такі підвіконня мають усі якості, властиві профільним системам: міцність, вологонепроникність, стійкість до дії ультрафіолету, високих і низьких температур, стійкість до руйнування та механічних пошкоджень.

Підвіконня з ПВХ зовні прекрасно імітують дерев’яні, кам’яні та інші фактурні поверхні, тому ідеально підходять до будь-якого інтер’єру, зберігаючи незмінність кольору й прекрасний зовнішній вигляд протягом усього часу експлуатації.

Переваги: ​​не вимагають спеціального догляду, довговічні, водонепроникні, термостійкі, важкозаймисті, легкі, міцні, стійкі до подряпин, агресивних плям, механічних пошкоджень і хімічної дії, доступна ціна.

Недоліки: хоча полівінілхлорид (ПВХ) є абсолютно нешкідливим матеріалом і не становить небезпеки для людини й навколишнього середовища, дехто вважає його не настільки екологічним, як натуральні матеріали (дерево, камінь). Важливо розуміти, що це не більше ніж забобони, адже технології розвиваються в неймовірному темпі, і сучасні якісні вироби з ПВХ не просто екологічно нешкідливі, але й перевершують за цими показниками деякі інші матеріали.

Підвіконня з ПВХ ТМ VIKNALAND

Конструкція підвіконня складається з робочих та опорних площин, які з’єднані вертикальними перегородками, а наявність спеціальних ребер жорсткості забезпечує підвіконнях надзвичайну міцність. Поверхня підвіконь вкрита спеціальним захисним шаром, який відрізняється високою стійкістю до зовнішніх впливів і не боїться вологи.

Підвіконня з ПВХ ТМ VIKNALAND не містять шкідливих для здоров’я людини і навколишнього середовища речовин, оскільки складаються з екологічно чистого матеріалу, який переробляється на 100%. Пропонуються підвіконня трьох базових кольорів: білий, золотий дуб, мармур. Ширина підвіконня може бути від 10 до 70 см, а довжина – до 6 метрів.

Порада майстра. Обираючи підвіконня, враховуйте, що не можна перешкоджати доступу теплого повітря від батареї опалення до вікна, оскільки це може стати причиною утворення конденсату на склі в холодну пору року. Тому підвіконня не повинне бути занадто широким. Якщо ж ви все-таки хочете замовити підвіконня значної ширини, то для забезпечення правильного теплообміну варто оснастити його вентиляційною решіткою.

Москітна сітка – спеціальний віконний аксесуар, основне призначення якого полягає в захисті приміщення від проникнення комах.

Особливо в теплу пору року, коли вікна часто відкривають і вдень, і вночі. Однак москітні сітки ефективно захищають приміщення не тільки від настирливих комах, а й від тополиного пуху, вуличного пилу, листя та іншого дрібного сміття, яке може потрапляти у вікна з вулиці або верхніх поверхів будинку.

Усі матеріали, з яких складаються москітні сітки, вологостійкі, довговічні, міцні, не іржавіють і витримують значні температурні впливи без втрати експлуатаційних властивостей.

До практичності й переваг москітних сіток можна також віднести такі їх якості:

  • ефект прозорості: москітні сітки не перешкоджають надходженню світла, не затінюють приміщення та практично не помітні на вікні;
  • простота в установці: зручне кріплення дозволяє легко встановлювати й знімати москітну сітку самостійно;
  • невибагливість у догляді: сітка протирається вологою ганчіркою з використанням звичайного мильного розчину;
  • конструктивна різноманітність сіток, що дозволяє монтувати їх на вікна практично будь-якої форми і розміру, а також балкони, тераси, веранди тощо.

Залежно від конструкції москітні сітки можуть бути наступних видів: рамкові, ролетні та дверні.

Рамкові москітні сітки

Москітні сітки рамкового типу є найпростішими, зручними та затребуваними. Вони складаються з рамного каркасу (найчастіше прямокутної форми) з натягнутим полотном фібергласу. Кріпляться рамкові москітні сітки до зовнішньої частини рами вікна за допомогою металевих кронштейнів або встановлюються в спеціальні кишені.

Установка москітних сіток на балконні двері (а також двері веранд, літніх кухонь, терас, мансард та інших приміщень) здійснюється за допомогою петель і спеціальних засувок (магнітних тримачів). Дверні москітні сітки легкі, зручні (оснащуються ручками) і прекрасно інтегруються в інтер’єр приміщення. Їх легко зняти для миття або зберігання (необхідно вийняти з петель осьові штирі), а потім поставити на місце.

Москітні сітки виготовляються з легкого скловолоконного матеріалу – фібергласу, який закріплюється за допомогою гумового шнура в каркасі з алюмінієвих профілів і пластикових куточків.
Рамкові москітні сітки можуть бути стаціонарними або такими, що відкриваються. Останні обладнуються петлями і відкриваються за принципом внутрішнього вікна.