Призначення та різновиди офісних перегородок

Одне з першочергових завдань кожного керівника полягає у створенні для робітників комфортних умов праці. Якщо співробітники мають своє ізольоване робоче місце й можливість сконцентруватися на роботі, та при цьому відчувають себе частиною великої дружньої команди, тоді продуктивність праці завжди буде влаштовувати керівництво. Офісні перегородки стали найбільш ефективним способом облаштування робочого приміщення. Використовуючи такий конструктивний елемент, можна зробити офіс затишним та комфортним для робітників та відвідувачів.

Особливості та різновиди офісних перегородок

Призначення офісних перегородок полягає у тому, щоб ефективно зонувати простір. Це стосується не тільки робочих кабінетів. За допомогою таких конструкцій можна відокремити кухню, санвузол, зону відпочинку для співробітників.

З конструктивної точки зору офісні перегородки є виробом на основі профільної системи, що заповнена певним матеріалом. Останній визначає їх різновиди:

  • алюмінієві;
  • скляні каркасні;
  • скляні безкаркасні;
  • ПВХ-конструкції;
  • скляні із вбудованими жалюзі.

Офісні перегородки із сучасного практичного та довговічного матеріалу – полівінілхлориду виглядають стильно та лаконічно, чудово доповнюють інтер’єр офісу та довго служать. Сьогодні саме ці конструкції обирають у всьому світі, завдяки сукупності високих експлуатаційних характеристик.

Гідним конкурентом ПВХ-виробів поки ще залишаються алюмінієві розсувні системи. Вони довговічні та зручні, за бажанням їх можна облаштувати скляними вставками.

Скляні перегородки виготовляють з удароміцного скла, вони можуть мати алюмінієвий чи ПВХ-профіль, а також зовсім не мати каркасу. Суцільноскляні конструкції в офісі візуально не обмежують простір та виглядають естетично. Для посиленої звукоізоляції рекомендується обирати склопакет з інертним газом у камері, що робить його антирезонансним. Щоб скляна перегородка змогла служити захистом від сторонніх очей, використовують тонування – наприклад, дзеркальне. Зовні конструкція буде виглядати як дзеркало, а зсередини залишиться прозорою, тому огляд буде повноцінним. Аналогічний матовий ефект можна створити за допомогою піскоструму, при цьому зовні поверхню скла буде прикрашати абстракція чи візерунок.

Сучасні конструкції дозволяють розташовувати в офісних перегородках вбудовані жалюзі. Їми можна керувати як вручну, так і за допомогою дистанційних пристроїв. Це зручно, оскільки за декілька секунд у кабінеті можна створити умови повної конфіденційності.

Стаціонарні та пересувні перегородки для офісу

Враховуючи особливості приміщення, можно обирати офісні перегородки:

  • стаціонарні;
  • пересувні (мобільні).

Стаціонарні конструкції можуть бути повністю прозорими або непрозорими, а також комбінованими. Вони здатні повноцінно замінити бетонні стіни, проте їх встановлення не потребує перепланування приміщення, погоджень, глобальних будівельних робіт та великих витрат.
Мобільні офісні перегородки також ефективно, але ще швидше допомагають зонувати простір. Вони відрізняються невеликою висотою, не кріпляться до підлоги, що дозволяє зберегти цілісність її покриття. Це ідеальний варіант для орендованих приміщень, де орендодавець не дозволяє встановлювати стаціонарні конструкції. У будь-якому випадку, для орендарів такий варіант найбільш прийнятний – переїжджаючи до іншої будівлі, мобільні офісні перегородки просто перевозять до нового приміщення. Незважаючи на те, що такі модулі не забезпечують звукоізоляцію, вони цілком здатні створювати атмосферу усамітнення.

Кольорові перегородки в офіс

Усі види офісних перегородок можна візуально адаптувати під дизайн приміщення. Профільні системи із ПВХ замовляють у компанії VIKNALAND разом із ламінацією. Завдяки такій послузі, доступно більш 200 відтінків та різноманітних фактур. Крім того, ламінаційна плівка виступає додатковим захисним шаром перегородки, що робить її ще більш зносостійкою. Стильні кольорові конструкції, що гармонують із загальним фоном простору – чудовий спосіб підкреслити стиль оформлення офісу.

Механізми керування офісними перегородками

Скляні, пластикові та алюмінієві офісні перегородки розділяють за способом відчинення:

  • розпашні – їх можна облаштувати дверима, встановивши до них для зручності штульповий, маятниковий чи автоматичний механізм відкриття;
  • розсувні – в них дві або більше секцій відчиняються за типом “купе” чи “книжка”, переважніше встановлювати такі конструкції у приміщеннях з високою прохідністю та невеликою площею.

Монтаж офісних перегородок

Встановлення офісних перегородок будь-якого типу краще довіряти професіоналам. Від якості роботи буде залежати те, наскільки повноцінно функціонуватиме конструкція, як довго вона служитиме та наскільки зручно буде нею користуватися.
Приміщення не потребує спеціальних підготовчих робіт. Достатньо буде тимчасово перенести робочі місця, щоб співробітники та робочі не заважали один одному.

В процесі встановлення можуть виникнути складнощі, які краще передбачити заздалегідь.

  1. Натяжна чи підвісна стеля. Стаціонарні перегородки прикріплюють до підлоги та стелі, тому їм не потрібна жорстка поверхня. У даному випадку, аби не пошкоджувати стельове оздоблювання, напрямні кріплять з невеликим відступом чи доводять до напрямних підвісної стелі та закріплюють саморізами верхню горизонтальну планку.
  2. Нерівні стіни чи стеля. Якщо на певній стадії ремонтних робіт не було виконане вирівнювання усіх поверхонь за рівнем, тоді при встановленні перегородок утворюються просвіти та щілини. Щоб такий візуальний ефект не став несподіванкою, рекомендується завчасно перевірити якість вирівнювання та за можливістю виправити недоліки.

Де замовити офісні перегородки

Сучасні перегородки для комфортного та функціонального зонування офісного простору можна замовити у Партнерів компанії VIKNALAND. Серед них – тільки ті виробники, які давно зарекомендували себе на ринку металопластикових виробів. Завдяки досконалим профільним системам виробництва VIKNALAND, така продукція має високі експлуатаційні характеристики та бездоганну репутацію.