FAQ – часті питання

Що таке VIKNALAND: профіль чи вікна?

Традиційно назва вікон відповідає назві самого профілю. Виходячи з цього, VIKNALAND – це вікна (двері, балконні блоки, офісні перегородки та інші типи світлопрозорих конструкцій), що виготовляються з однойменного ПВХ-профілю VIKNALAND. Профіль VIKNALAND в свою чергу виготовляється компанією ТОВ “Вікналенд” на власному заводі.

Що означає «гарантія з одних рук»?

Для того щоб нові металопластикові вікна служили вам не одне десятиліття, необхідно комплексно підійти до питання їх придбання. Навіть найдорожче вікно з профілю преміальної якості може розчарувати в найкоротший термін, якщо попередно були невірно проведені заміри та установка.
Тому відповідальні виробники вікон найчастіше пропонують спектр послуг в комплексі (замірювання, добір конфігурації та комплектації, виробництво, установка, оздоблювальні роботи). Відповідно, споживач отримує так звану гарантію з перших рук, що надається однією компанією-виробником на весь перелік послуг.
Офіційні авторизовані партнери VIKNALAND не залучають до роботи сторонніх підрядників та організації, тому готові надавати фірмову гарантію якості. Усі роботи виконуються тільки власними підрозділами, співробітники яких – це висококваліфіковані фахівці, що пройшли спеціальне навчання. Тому контроль здійснюється на кожному етапі, що дає можливість надавати нашим замовникам весь спектр послуг на найвищому рівні.

Яка основна перевага вікон VIKNALAND?

Головна перевага віконних конструкцій VIKNALAND – це повна адаптація до клімату України. На відміну від профілів, вироблених, наприклад, в Німеччині для досить м’якого клімату, український ПВХ-профіль VIKNALAND був спеціально розроблений з урахуванням температурних перепадів на всій території нашої країни.
Це значить, що профіль, який є основою світлопрозорих конструкцій VIKNALAND, витримає і зимові морози, і літню спеку. Важливо розуміти, що вікно – конструкція «дихаюча» і спочатку рухлива. Тому на морозі віконний профіль стає більш крихким і ламким, а в літню спеку, розігрівшись, – м’яким і більш гнучким.
Враховуючи особливості кліматичних умов на території нашої країни, на заводі VIKNALAND, оснащеному новітнім німецьким обладнанням, був розроблений саме такий профіль, який найкращим чином зарекомендував себе і в спеку, і в лютий мороз.

Що насправді означає «німецька якість» вікон в Україні?

До недавнього часу у свідомості українців існував стереотип, що кращі вікна бувають тільки німецького походження. Міф цей сягає корінням в постдефіцитні 90-ті роки, коли вся привезена з-за кордону екзотика вважалася беззаперечним еталоном якості. Так сталося і з першими на пострадянському просторі металопластиковими вікнами, які спочатку дійсно привозили з Німеччини. Правда, за шалені гроші й найчастіше як предмет розкоші.
У ті ж 90-ті в Україні почали масово з’являтися заводи, що виготовляють світлопрозорі конструкції та продають їх під виглядом німецьких. Такий тактичний хід цілком виправданий, адже бренд «німецькі вікна» вже давно вкоренився у свідомості наших співгромадян. Заповзятливим маркетологам залишалося лише правильно вибудувати рекламну кампанію.
Отже, сьогодні на українському віконному ринку ситуація склалася наступна: покупець моментально реагує на етикетку «німецький продукт», хоча істинно німецьких вікон в Україні немає зовсім! (Не будемо брати в розрахунок ексклюзивні дорогі конструкції, які привозяться на замовлення.) Усі вікна, що продаються в Україні під виглядом німецьких, виготовлені в Україні та офіційно є українським продуктом. Навіть якщо профіль, з якого виготовляють ці самі вікна, має закордонне походження (зазвичай це різноманітні країни Європи та Азії). Іншими словами, “німецька якість вікон” – це не більше ніж маркетинговий хід, що підштовхує довірливих українців до купівлі конкретних брендів.
Але ТМ VIKNALAND руйнує міфи й ламає стереотипи. Компанія ТОВ “Вікналенд” ніколи не соромилася свого походження і не прикривалася німецьким корінням. Ми відкрито заявляємо, що виготовляємо профільні системи TM VIKNALAND в Україні на власному заводі. Незмінно висока якість нашого профілю підтверджується тим, що ось уже багато років компанія ТОВ “Вікналенд” входить до трійки лідерів України на ринку ПВХ-профілю. Тому немає сенсу переплачувати за нібито “німецьку” етикетку, адже й українці вміють робити дійсно високоякісний продукт!

Який буває захист від зламу вікна?

Вікна в приміщеннях, що знаходяться на першому або останньому поверхах будівель, в обов’язковому порядку потребують спеціальної протизламної фурнітури. Відрізняється така фурнітура від звичайної в першу чергу тим, що запірні механізми – цапфи – мають не циліндричну, а грибоподібну форму. Завдяки цьому виламати стулку стає практично неможливо.
Ще одним різновидом протизламної фурнітури є спеціальні магнітні датчики – контактрони, які дистанційно інформують господаря про поточний стан вікна. Іншими словами, при спробі несанкціонованого проникнення через вікно датчики спрацьовують як сигналізація, про що моментально дізнається власник приміщення.
Корисно знати, що протизламну фурнітуру можна вставити не тільки на нове, але й на вже встановлене вікно, замінивши або ж доповнивши стару протизламною.
Віконні системи VIKNALAND можуть бути оснащені протизламною фурнітурою від кращих виробників Німеччини, Австрії, Італії, Туреччини – ТМ Maco, Siegenia, HAUTAU, GEZE.
Детальніше про різні типи захисту вікон читайте в статті «Які бувають системи віконної безпеки».

Як часто треба провітрювати приміщення?

Усе залежить від розміру приміщення та кількості людей знаходяться в приміщенні. Мінімальний час провітрювання, що забезпечує допустимий рівень циркуляції повітря для нормального самопочуття людини, – кілька разів на добу по 5-15 хвилин залежно від пори року. Якщо на вікно встановлені спеціальні пристрої щілинного провітрювання (механізм дискретного відкривання), то в такому разі воно може постійно перебувати в режимі мікропровітрювання для доступу свіжого повітря в приміщення.

Що може бути причиною протягу з пластикових вікон?

Визначити справжню причину протягів зможе лише майстер. Тому слід звернутися до компанії, що виготовляла і встановлювала вам вікна.
Отже, які ж можуть бути причини протягів з металопластикових вікон? У більшості випадків – це неправильно відрегульована фурнітура, що сприяє розгерметизації віконної конструкції. Якщо ви вселилися до квартири з уже встановленими вікнами, перевірте, чи не експлуатується вікно в режимі зимового провітрювання (цю спеціальну фурнітуру могли встановити на вимогу замовника).
Іноді за відсутності належного догляду виникають проблеми з гумовим ущільнювачем, який, втрачаючи еластичність, підминається і розтріскується. Замінити ущільнювач в стулці зазвичай не складає проблеми.
Крім усього іншого, причиною протягу може бути також некоректний монтаж. У такому випадку ситуацію може врятувати лише перевстановлення вікон. У будь-якому разі не варто займатися самодіяльністю, адже допомогти з визначенням причини проблеми та її рішенням може тільки майстер.

Чи правда, що пластикові вікна створюють задуху в приміщенні?

Вікна самі по собі не можуть створювати задуху: металопластикове вікно або перебуває в герметичному закритому стані, або ж дозволяє повітрю проникати в приміщення, перебуваючи в режимі провітрювання або будучи й зовсім відкритим. А так званий міф про задуху пов’язаний із тим, що всі звикли до негерметичності старих віконних рам, які пропускають повітря незалежно від того, хочемо ми цього чи ні, тим самим дозволяючи вікнам «дихати». І взимку, до речі, також, що раніше спричинювало регулярне сезонне заклеювання вікон паперовою стрічкою.
Герметичність – одна з відмінних рис сучасних металопластикових вікон. Герметичність забезпечує комфортний клімат у будинку за рахунок відсутності продувань, протягів, наморожування.
Зважаючи на те, що металопластикові вікна перешкоджають стихійному надходженню повітря в приміщення, необхідно регулярно проводити провітрювання (кілька разів на день по 15 хвилин цілком достатньо). Інший вихід – встановити фурнітуру для мікропровітрювання. У такому випадку навіть у холодну пору року можна буде залишати вікно відкритим на кілька міліметрів, що дозволить свіжому повітрю надходити в приміщення без ризику його вистудити.

Навіщо замовляти вікна з багатокамерного профілю, якщо можна обійтися 3-камерним?

Кількість камер у віконному профілі впливає на такі показники, як теплозахист, міцність і звукоізоляція.
4 або 5 герметичних повітряних камер мінімізують теплообмін усередині профілю, що не дозволяє температурі повітря ззовні будівлі вплинути на мікроклімат в приміщенні. Іншими словами, незалежно від погодних умов, вікна з багатокамерного профілю не пропустять у ваше житло холод взимку та спеку влітку.
Що ж до міцності, то наявність 4-х або 5-ти камер в профілі створює додаткову стійкість до різного роду механічних навантажень: вітрових, експлуатаційних або при спробі несанкціонованого проникнення. Профільні системи VIKNALAND, наприклад, витримують тиск на розрив до 550 кг (дверна стулка – до 700) на стандартний зразок кута. Тобто розламати віконну раму з багатокамерного профілю вкрай складно.
Крім усього, багатокамерність профілю впливає на рівень звукоізоляції. При правильному підборі профільної системи та склопакета шум ззовні можна звести до 40-45 дБ в приміщенні (легке шелестіння листя), навіть якщо ви мешкаєте в досить шумному місці.
До слова, традиційний трьохкамерний профіль не відповідає ДСТУ та ДБН, оскільки його міцнісні та теплоізоляційні показники менше потрібних. Тому ми не рекомендуємо ризикувати й одразу зупинити свій вибір саме на тих вікнах, які відповідатимуть нормам теплозбереження й мають необхідні сертифікати відповідності.

Чи містить пластик шкідливі речовини?

Міф про те, що віконний пластик шкідливий для здоров’я, виник, імовірно, через «підозрілу» назву його основного компоненту – полівінілхлориду (ПВХ). До того ж у процесі виробництва до пластику додається ще й свинець, що часто насторожує й бентежить споживача. Тому важливо розуміти деякі основоположні речі про сучасну ПВХ-продукцію.
ПВХ абсолютно безпечний для людини завдяки своїм унікальним властивостям (незважаючи на те, що є продуктом складного хімічного синтезу). Полівінілхлорид є сьогодні одним із найпопулярніших матеріалів. Озирнувшись навколо, ви помітите, що значна частина оточуючих вас предметів щоденного використання частково або повністю виготовлені з ПВХ: електричний чайник, лінолеум, меблі, шпалери, що миються, одяг та аксесуари зі шкірозамінника й навіть медичні рукавички.
Що ж до свинцю, то численні дослідження доводять, що в готовому виробі він не несе ніякої загрози. Виробники ПВХ-продукції наводять такий показовий приклад: практично в кожному домі є кришталь, а це не що інше, як скло зі свинцем, причому в значно більшому ступені, ніж у ПВХ-пластикові. Тим не менше, ніхто не вважає кришталь небезпечним для здоров’я.
Тому слід розуміти, що сучасні технології не стоять на місці й рецептура ПВХ-профілю для виробництва вікон і дверей також постійно вдосконалюється. Що ж до профілю VIKNALAND, то він пройшов багаторазові дослідження й сертифікований, а це в свою чергу доводить його відповідність встановленим медичним критеріям безпеки. Іншими словами, профіль VIKNALAND абсолютно нешкідливий для здоров’я людини.

Чи обов’язково встановлювати двохкамерний склопакет, якщо можна зупинитися на однокамерному?

За вашим бажанням наші фахівці виготовлять вікно VIKNALAND з будь-якою кількістю стекол – від моноскла (товщиною 5-6 мм) до трикамерного склопакета. Профіль VIKNALAND припускає можливість установки склопакета загальною товщиною до 40 мм, що дозволяє вирішити проблему достатнього шумозниження та необхідної теплоізоляції згідно вимог ДСТУ та ДБН.
Найчастіше споживачеві пропонується два варіанти склопакетів: однокамерний загальною товщиною 24 мм і двокамерний завтовшки 32 мм. Однокамерний склопакет (два скла) зі склом завтовшки 4 мм не може забезпечити потрібну звукоізоляцію й навіть із використанням енергозберігаючого скла не забезпечить достатнього теплового захисту. Тому не рекомендується в житлових приміщеннях встановлювати однокамерний склопакет.
Двокамерний склопакет (три скла) зі склом завтовшки 4 мм кожне забезпечує звукоізоляцію, необхідну для житлових приміщень, а теплові характеристики двохкамерного склопакета товщиною не менше 32 мм із двома енергозберігаючими стеклами забезпечують теплоізоляцію, вимоги до якої описані в Змінах № 1 в ДБН В.2.6- 31:2006 «Теплова ізоляція будівель». Саме ці склопакети ми рекомендуємо використовувати у вікнах VIKNALAND.

Вікна з ПВХ і провітрювання

Для максимально зручної експлуатації металопластикових вікон існує фурнітура, що дозволяє проводити провітрювання приміщення в різних режимах у залежності від пори року та кліматичних умов.
Традиційна відкидна, підвісна або поворотно-відкидна фурнітура дозволяє стулці відхилятися для режиму провітрювання при певному положенні ручки (зазвичай максимальний зазор у 13 см можна відрегулювати залежно від необхідного кута).
Інший механізм – обмежувач – являє собою своєрідну «гребінку», завдяки якій можна зафіксувати відкриту стулку в будь-якому положенні: і в поворотному, і у відкидному.
Щоб не вистудити кімнату взимку, встановлюють спеціальну фурнітурну систему «зима-літо». Завдяки їй кут відхилу стулки в холодну пору року можна зменшити до 4 мм.
При установці похило-зсувних вікон стулку можна відкривати в додатковий спосіб – паралельно рамі, що забезпечує безпечне мікропровітрювання приміщення. При зазначеному режимі відкривання утворюється 5-міліметровий зазор, який не зменшує протизламні характеристики вікна. Тобто навіть їдучи у відпустку, ви зможете залишити стулку в режимі мікропровітрювання, не боячись несанкціонованого проникнення до своєї оселі.
Віконні системи VIKNALAND оснащені металевою фурнітурою від кращих виробників Німеччини, Австрії, Італії, Туреччини – ТМ Maco, Siegenia, HAUTAU, GEZE, Endow.
Детальніше про різні типи фурнітури читайте в наших публікаціях «Функції віконної фурнітури» та «Додаткові можливості фурнітури».

Що таке ПВХ?

ПВХ (полівінілхлорид) – стійке з’єднання, нешкідливе для здоров’я людини. Основа ПВХ – кухонна сіль (хлорид натрію) і газоподібний етилен, який отримують шляхом крекінгу з нафти й газу. В результаті ряду хімічних реакцій і утворюється полівінілхлорид – порошок білого кольору.
На сьогоднішній день ПВХ – один з найбільш поширених матеріалів для виготовлення меблів, автотранспорту, побутової техніки (посуд, електричні чайники, кавові апарати тощо), електротехніки, пакувальних матеріалів, а також у медицині, будівництві та інших сферах.
Завдяки сучасним технологіям виробництва ПВХ має унікальні властивості, як якомога краще підходять для виробництва віконних профілів. До них сміливо можна віднести формостійкість, стабільність кольору, довговічність, стійкість до агресивного середовища, жорсткість, термостійкість (у діапазоні експлуатаційних температур).
Особливою перевагою конструкцій з ПВХ-профілю є те, що, на відміну від дерев’яних, вони не потребують особливого догляду і зберігають бездоганний зовнішній вигляд протягом довгих років служби.

Наскільки тепліше стане в приміщенні після установки вікон VIKNALAND?

Важливо розуміти, що на температурний клімат в квартирі впливає багато факторів: матеріали, з яких зроблені стіни, вентиляція, опалення, розташування будівлі, її поверховість, конвекція тощо.
Не існує єдиного теоретичного розрахунку зміни температури в квартирі після установки нових металопластикових вікон. Але, виходячи з досвіду, ми можемо говорити про збільшення середньої температури в приміщенні на 5-7°С при незмінності інших параметрів (опалення, вентиляції тощо).
Але зверніть увагу на те, що встановлення металопластикових вікон сприяє лише зменшенню втрати тепла, але не його «виробництву». Тобто на холодному балконі після скління не стане спекотно, якщо не з’явиться джерело тепла – кондиціонер, обігрівач тощо.

Наскільки вікна з ПВХ забезпечують шумоізоляцію?

Рівень шумоізоляції, яку забезпечують металопластикові вікна, залежить від характеристик як самого віконного профілю, так і склопакета: герметичності склопакета і встановленого вікна в цілому, багатокамерності профілю та особливостей ущільнювачів.
Після попередньої оцінки рівня шуму за вікном професійний замірник зможе підібрати необхідний варіант скління. Це може знизити рівень шуму навіть від найбільш завантаженої міської магістралі до 40-45 дБ (шелестіння листя при легкому вітрі).

Чи можуть металопластикові вікна загорітися, оплавитися?

Основа металопластикових вікон – профіль – виготовляється зі спеціального пожежобезпечного матеріалу полівінілхлориду (ПВХ). До складу ПВХ, з якого роблять профіль, входять спеціальні добавки (наприклад, хлор), вони запобігають можливості займання пластику при пожежі в приміщенні (індекс поширення полум’я для ПВХ-вікон рівний нулю).
Іншими словами, віконний пластик не підтримуватиме процес горіння, в той час як дерев’яне вікно моментально спалахне, наче сірник. Якщо при пожежі температура в приміщенні підскочить до 200°С, віконний пластик може лише оплавитися, але не більше. Крім того, багато виробників вікон встановлюють склопакети з хорошими ізоляційними властивостями, завдяки чому вони не лопаються від жару, що в свою чергу запобігає надходження кисню в приміщення.